R e k l a m a

Obwodnica Praszki i Gorzowa Śląskiego już otwarta. Szybciej z Wielunia do Opola

R e k l a m a

Kierowcy podróżujący z Wielunia w kierunku Opola nie muszą już jeździć przez Praszkę i Gorzów Śląski. Pod koniec kwietnia oddano do użytku obwodnicę tych dwóch miast. Droga ma długość niespełna 12,8 km.

Nowa trasa jest drogą jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, klasy technicznej GP, o nośności 11,5 t/oś. W ramach inwestycji powstało 10 obiektów mostowych oraz 4 ronda. Zadanie zostało zrealizowane w formule „projektuj i buduj”, a wykonawcą prac był Mostostal Warszawa S.A. Prace „w terenie” zaczęły się w 2021 roku, a ostatecznie drogę oddano do ruchu 25 kwietnia 2023 r.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Nowo powstała trasa omija Praszkę od strony zachodniej, a Gorzów Śląski – od strony wschodniej. Korzystając z nowej obwodnicy przejedziemy przez cztery ronda. Jadąc od strony Wielunia, pierwsze z nich znajduje się przed miejscowością Kowale, na wjeździe na obwodnicę (na zdjęciu głównym). Drugie rondo przejedziemy na skrzyżowaniu z DK 42 na wschód od Praszki, a trzecie – na skrzyżowaniu ze starym przebiegiem DK 42 i 45 pomiędzy Praszką i Gorzowem Śląskim. Wreszcie na ostatnim rondzie – na przedmieściach Gorzowa Śląskiego – zjedziemy z obwodnicy.

Budowa obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego kosztowała ponad 225 mln złotych, z czego ponad 165 mln złotych stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx