R e k l a m a

Wieluńscy policjanci podsumowują majówkę. Aż dwie kolizje z udziałem pijanych kierowców

R e k l a m a

Podczas długiego majowego weekendu w powiecie wieluńskim policjanci pracowali na miejscu ośmiu kolizji drogowych. W dwóch przypadkach do zdarzeń doprowadzili nietrzeźwi kierowcy. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

– W trakcie długiego weekendu majowego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierujących, jak i pieszych. Mundurowi podczas prowadzonych wzmożonych działań nałożyli 118 mandatów karnych za popełnione wykroczenia, głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Ponadto mundurowi zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych, z czego 6 za stan techniczny pojazdów oraz 13 za brak aktualnych badań technicznych samochodu – wylicza asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas działań stróże prawa natrafili na 4 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Trzech z nich odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a jeden za wykroczenie kierowania autem w stanie po użyciu alkoholu. W dwóch przypadkach nietrzeźwi kierowcy doprowadzili do zdarzeń drogowych.

Do pierwszego zdarzenia doszło 3 maja 2023 roku na parkingu przy ulicy Głowackiego w Wieluniu. Jak wstępnie ustalili policjanci, 52-latek kierujący seatem, wykonując manewr omijania volkswagena oczekującego na możliwość wyjazdu z parkingu, doprowadził do zderzenia bocznego aut. Badanie alkomatem kierowcy seata wykazało, że miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Do drugiego zdarzenia doszło tego samego dnia przy ul. Południowej w Wierzchlesie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca opla nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik, a następnie uderzył w ogrodzenie przydrożnej posesji.

– Mundurowi ustalili, że za kierownicą opla w chwili zdarzenia siedział 38-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. 38-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

Trzeci z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł w ręce mundurowych również 3 maja w miejscowości Działy w gminie Czarnożyły. 42-letni kierowca bmw miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. – Wszyscy odpowiedzą teraz za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości – zapowiada Katarzyna Grela.

– Policjanci nieustannie apelują: pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę – apeluje asp. sztab. Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx