R e k l a m a

ZUS zakończył wypłatę „trzynastek”. Tylko w województwie łódzkim wyniosły 877 mln zł

R e k l a m a

ZUS zakończył wypłaty dodatkowego świadczenia, czyli tzw. trzynastej emerytury. Przed 1 maja świadczenia dotarły także do tych osób, które pobierają świadczenia i zasiłki przedemerytalne.

– Akcja przyznania i wypłaty dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego miała charakter masowy i została zakończona. Wszystko przebiegło sprawnie – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

ZUS wypłacił w sumie ponad 8,6 mln trzynastek, na łączą kwotę ponad 13,6 mld zł. W województwie łódzkim wypłacono ok. 552 tys. trzynastek na łączną kwotę ok. 877 mln zł.

– Osoby, które pobierają zasiłki lub świadczenia przedemerytalne, mają termin wypłaty świadczeń przewidziany na każdy pierwszy dzień miesiąca. Ponieważ 1 maja jest dniem wolnym od pracy, trzynastki dla tych osób wypłacone są wcześniej, tak by przed 1 maja znalazły się w portfelach lub na kontach tych świadczeniobiorców – wyjaśnia Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

W tym roku emeryci i renciści otrzymali trzynastkę w wysokości najniższej emerytury, która po waloryzacji wynosi 1588,44 zł brutto. Decyzja w sprawie trzynastej emerytury zostanie przesłana w jednej kopercie wraz z decyzją o waloryzacji świadczenia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx