R e k l a m a

Już wkrótce w powiecie pajęczańskim koncert z okazji 103. rocznicy urodzin Jana Pawła II

R e k l a m a

„Mała Ojczyzna dla Wielkich Polaków” – to nazwa wydarzenia, które zaplanowano w sobotę, 20 maja 2023 roku, w miejscowości Stara Brzeźnica w powiecie pajęczańskim. Z okazji 103. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II organizatorzy przygotowali koncert największej kapeli z Podhala – Małej Armii Janosika. A to nie koniec atrakcji.

Imprezami towarzyszącymi będą obchody Światowego Dnia Pszczół oraz festyn rekreacyjno – historyczny. Projekt o zasięgu ogólnopolskim ma charakter edukacyjno-artystyczny, a przede także patriotyczny. Wydarzenie zaplanowano na 20 maja br. w Starej Brzeźnicy koło Pajęczna na placu przy kościele pw. św. Stanisława BM.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informują organizatorzy, znamienne słowa papieża Polaka z jego 27-letniego pontyfikatu oraz utwory, takie jak „Barka”, „Abba Ojcze” czy „Czarna Madonna”, które przygotował Damian Pałasz – założyciel i dyrygent zespołu Mała Armia Janosika, będą najmilszym wspomnieniem i z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci. Ponadto imprezie będą towarzyszyć warsztaty pszczelarskie, degustacja miodu, wystawy i konkursy. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Centrum im. Jana Długosza.

Mała Armia Janosika to największa góralska kapela

Mała Armia Janosika, która wystąpi w Starej Brzeźnicy, to największa góralska kapela, zainspirowana kulturą góralską. Zespół w pełnym składzie liczy 180 członków w wieku od 3 do 70 lat. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt koncertów o charakterze ludowym, świątecznym, papieskim oraz patriotycznym. Pomysłodawcą tego projektu muzycznego jest Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner, który w lutym 2015 roku utworzył w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach podhalańskich.

Celem tego wyjątkowego koncertu jest upamiętnienie 103 rocznicy urodzin papieża Polaka. Urodzinowy koncert będzie nawiązywał do osoby Świętego Jana Pawła II, zespół zaprezentuje bogaty repertuar utworów religijnych, pieśni papieskich, utworów patriotycznych i typowo góralskich.

Centralnym wydarzeniem będzie o godz. 19:00 koncert Małej Armii Janosika z okazji 103. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Dodatkowo już od godz. 16:00 organizatorzy zapraszają na imprezy towarzyszące – obchody Światowego Dnia Pszczół, festyn rodzinny i pokaz laserów.

– Serdecznie zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież, wszystkie osoby, którym postać świętego Polaka papieża jest bliska sercu. Wstęp na to niezwykłe wydarzenie jest wolny – infomują organizatorzy. Miejsce wydarzenia: błonie kościoła pw. św. Stanisława BM w Starej Brzeźnicy.

Plan wydarzenia

18:30

  • Nagrodzenie przez Łódzkiego Kuratora Oświaty Finalistów Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego o Świętym Janie Pawle II

19:00

  • Przywitanie zgromadzonych gości,
  • Majowe po góralsku,
  • Koncert Małej Armii Janosika,
  • Animacja pontyfikatu Jana Pawła II ,
  • Apel Jasnogórski,
  • Rozpalenie Watry i śpiewy.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx