R e k l a m a

Kolejny pożar pustostanu w Wieluniu. To już robi się nudne

R e k l a m a

Dzień bez informowania o pożarze pustostanu w Wieluniu dniem straconym? No, może takie stwierdzenie byłaby przesadą, w końcu od ostatniej takiej informacji minęły już cztery dni. Tak czy inaczej, pożary pustostanów są ostatnio w Wieluniu w modzie. Trochę sobie żartujemy, ale w gruncie rzeczy sytuacja nie jest wcale zabawna.

Tym razem do pożaru doszło w niezamieszkałym obiekcie przy ulicy Młynarskiej, nieopodal skrzyżowania z ulicą Joanny Żubr. Informacja o zdarzeniu wpłynęła do służb około godziny 0:00 w nocy z 15 na 16 maja 2023 roku. Na miejscu interweniowało sześć zastępów straży pożarnej, w tym cztery z JRG w Wieluniu i po jednym z OSP Wieluń oraz OSP Ruda.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Pustostan przy ulicy Młynarskiej, w którym pojawił się ogień, mieści się zaledwie kilkadziesiąt metrów od niezamieszkałego bloku przy ul. Joanny Żubr, gdzie ostatnio strażacy walczyli z aż dwoma pożarami (9 i 12 maja). W bezpośrednim sąsiedztwie jest też budynek starego młyna, gdzie pożar wybuchł również 12 maja. Z kolei wcześniej, bo 8 maja, ogień pojawił się w niezamieszkałym domu przy ulicy Mickiewicza, kilkaset metrów od wyżej wymienionych miejsc.

W ciągu kilku dni mieliśmy zatem w Wieluniu aż pięć pożarów w pustostanach, a wszystkie w okolicy ulic Joanny Żubr i świętej Barbary. Czy to przypadek? Tego póki co nie wiemy. Swoje działania w tej sprawie prowadzą wieluńscy policjanci.

Strażacy z OSP Wieluń apelują o czujność

– Jesteśmy praktycznie przekonani, że były to celowe podpalenia – piszą o powyższych pożarach druhowie z OSP Wieluń. I dodają, że jako strażacy zajmują się nie tylko gaszeniem pożarów, ale także prewencją przeciwpożarową.

– Chcemy zapobiec kolejnym takim przypadkom, więc apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego miasta, że jeśli zauważą podejrzane osoby w okolicy miejsc ostatnich pożarów (okolice ulic Mickiewicza i Joanny Żubr) – prosimy zgłosić to pod numer alarmowy 112 lub 997 – czytamy w komunikacie strażaków-ochotników w mediach społecznościowych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
oloo
1 rok temu

nudne? ludzie, jak coś Twojego spłonie to dopiero będzie nudne

kasa
1 rok temu

Jaki to musi być atrakcyjny teren . Ciekawe koto wejdzie w jego posiadanie ?

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx