R e k l a m a

Już w najbliższy weekend w Wieluniu Noc Muzeów. Atrakcji z pewnością nie zabraknie!

R e k l a m a

ieluńscy muzealnicy znów zapraszają na wyjątkowe wydarzenie – Noc Muzeów. Atrakcje przygotowano aż w czterech różnych lokalizacjach. Jedno jest pewne – o nudzie nie będzie mowy.

Noc Muzeów w Wieluniu upłynie tym razem pod znakiem powstania styczniowego. W sobotę, 20 maja 2023 roku, muzealnicy zapraszają do trzech miejsc w Wieluniu – przed basztę Męczarnię, do dawnego kolegium pijarskiego oraz do siedziby Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje będą dostępne od godziny 16:00 do 23:00, a wśród nich znajdziemy m.in. rekonstrukcję obozu powstańców styczniowych oraz inscenizację przesłuchania Antoniego Turkettiego – polskiego oficera i dowódcy powstania styczniowego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Drugiego dnia Nocy Muzeów, w niedzielę, 21 maja 2023 roku, wydarzenie przeniesie się do Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Tam w godzinach od 17:00 do 22:00 będzie można wziąć udział m.in. w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca „Dobroń”, a także zwiedzić plenerowe stoiska, ekspozycje prac rzeźbiarzy oraz wiatrak w Kocilewie.

Szczegółowe informacje o tegorocznej Nocy Muzeów w Wieluniu i Ożarowie znajdziecie na plakatach. Dumnym patronem medialnym wydarzenia jest portal INFO Wieluń.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx