R e k l a m a

Przekroczył prędkość w Lututowie. Okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia aut

R e k l a m a

Przekroczenie prędkości było powodem zatrzymania kierowcy passata do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia. Sytuacja miała miejsce w Lututowie.

W miniony piątek, 19 maja 2023 roku, stróże prawa z wieruszowskiej komendy na drodze wojewódzkiej nr 482 w Lututowie zatrzymali kierowcę volkswagena passata, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 54-letni kierowca posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 54-latek teraz będzie musiał wytłumaczyć przed sądem, dlaczego wsiadł „za kółko” pomimo zakazu. Odpowie też za popełnione wykroczenie drogowe.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Zgodnie z kodeksem karnym, kto łamie zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez sąd, musi liczyć się z surową karą. Jej wymiar to nawet do 5 lat pobytu w więzieniu. Wszystkim kierowcom przypominamy, że niestosowanie się do sądowych zakazów jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx