R e k l a m a

W Wieluniu pojawią się aż dwa zadaszone boiska. Miasto i powiat z dotacjami

R e k l a m a

Szykuje się istotna poprawa warunków do uprawiania sportu w Wieluniu, zwłaszcza w okresie zimowym. Przy dwóch wieluńskich szkołach powstaną kryte boiska sportowe, w tym w jednym przypadku będzie to zadaszenie istniejącego pola gry.

Zarówno Urząd Miejski w Wieluniu, jak i Starostwo Powiatowe w Wieluniu dostały dofinansowania na budowę zadaszonych boisk przy prowadzonych przez siebie szkołach – Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu oraz I LO w Wieluniu. Wszystko to w ramach ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Dotacje na budowę obiektów sportowych w ramach programu mogą wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania. W ramach inicjatywy dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań: budowa nowego boiska wielofunkcyjnego ze stałym zadaszeniem, a także budowa stałego zadaszenia nad istniejącym boiskiem. W Wieluniu będziemy mieć do czynienia i z jednym, i z drugim.

Gmina Wieluń otrzymała dofinansowanie w wysokości 1,72 mln złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Olimpia”, z przeznaczeniem na budowę zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu.

Z kolei Powiat Wieluński uzyskał dofinansowanie w kwocie 1,45 mln złotych na budowę boiska z zadaszeniem przy I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. – Zakładamy, że zadaszony obiekt z nawierzchnią sztucznej trawy, oprócz zajęć szkolnych, będzie również wsparciem w zimowych zajęciach dla grup młodzieżowych trenujących piłkę nożną czy tenisa – informuje na Facebooku wicestarosta wieluński, Krzysztof Dziuba.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx