R e k l a m a

Uwaga na oszustów. SMS o nieodebranym świadczeniu z ZUS-u to pułapka

R e k l a m a

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi SMS-ami, rozsyłanymi przez oszustów. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.

– Jeden z naszych klientów otrzymał wiadomość SMS, z której wynikało, że ma do obioru świadczenie z ZUS. Żeby je otrzymać, miał uzupełnić dane, wchodząc w załączony link – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego. – Zdecydowanie nie należy klikać w takie linki, ani podawać swoich danych osobowych, loginów czy haseł. Wiadomość SMS nie pochodzi od ZUS-u, a od oszustów, którzy próbują uzyskać dostęp do telefonu i zapisanych w nim informacji albo wyłudzić dane osobowe.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

ZUS zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, jeśli pisana jest np. „łamaną polszczyzną” albo dotyczy świadczeń, o które nie wnioskowaliśmy.

Treść otrzymanego SMS-a: „Masz do odebrania nieodebrane swiadczenie z ZUS, prosimy o jak najszybsze jego otrzymanie, musisz przejść do uzupełnienia: https://cutl.(…)”.

– W przypadku wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, można skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl – dodaje Kiełczyńska.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx