R e k l a m a

Wieluń: Prace przy budowie przedłużenia Popiełuszki przyspieszają. Zobaczcie!

R e k l a m a

Trwa budowa ulicy Ciepłowniczej w Wieluniu, czyli północnego przedłużenia ulicy Popiełuszki. Nowa arteria połączy rondo u zbiegu Popiełuszki i Warszawskiej z ulicą Sieradzką. Postęp prac na największej obecnie wieluńskiej inwestycji infrastrukturalnej widać praktycznie z dnia na dzień.

Całkowity koszt inwestycji to 24.600.000 złotych. Nowa droga będzie przebiegać od ulicy Warszawskiej wzdłuż nasypu kolejowego, a potem obok nowej siedziby szkoły muzycznej i dalej starym śladem ulicy Ciepłowniczej aż do skrzyżowania z Sieradzką.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Droga będzie mieć dwa pasy ruchu, pomiędzy którymi odcinkowo będzie pojawiać się 3-metrowy środkowy brukowany pas, znany już z ulicy Popiełuszki. Ruch pieszy będzie się odbywać jednostronnym chodnikiem o szerokości 1,5 metra, oddzielonym od jezdni pasem zieleni. Rowerzyści natomiast będą poruszać się jednostronną dwukierunkową ścieżką o nawierzchni asfaltowej. Przy drodze zaplanowano blisko 150 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, a także zatokę postojową dla pojazdów wielkogabarytowych oraz przystanki autobusowe.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 18,7 mln złotych. Budowę drogi realizuje firma DORBUD Janusz Czyż z Krzeczowa. Planowany termin zakończenia prac to kwiecień 2024 r.

Z inwestycją, oprócz wielu niewątpliwych zalet, wiążą się także pewne wątpliwości. Bodaj największą z nich jest likwidacja przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Błońskiej. Oznacza to, że kierowcy stracą alternatywny dojazd do wieluńskiej dzielnicy przemysłowej, już i tak nieco „odciętej” komunikacyjnie od reszty miasta. „Wąskie gardło” w postaci ulicy Warszawskiej stanie się więc jeszcze bardziej newralgicznym miejscem wieluńskiej sieci komunikacyjnej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx