R e k l a m a

Grupa Wielton postawi nowy zakład w Bełchatowie. Będą tam powstawać m.in. naczepy chłodnie

R e k l a m a

Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał decyzję o wsparciu spółki Wielton Reefer, w 100 proc. zależnej od Grupy Wielton, w zakresie realizacji nowej inwestycji w Bełchatowie – podał Wielton w komunikacie. W nowym zakładzie mają być produkowane m.in. naczepy typu chłodnia.

W ramach nowej inwestycji, Wielton Reefer zamierza utworzyć nowy zakład produkujący naczepy typu chłodnia oraz wybrane komponenty do produkcji innego rodzaju naczep, w szczególności ścian i dachów do naczep typu furgon i zabudowy 3,5 t. Wielton Reefer planuje wynająć halę produkcyjną wraz z niezbędną infrastrukturą oraz zakupić maszyny produkcyjne.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Nowa inwestycja będzie realizowana na nieruchomościach położonych w Bełchatowie o łącznej powierzchni 10,9 ha. Zgodnie z warunkami określonymi w decyzji o wsparciu, Wielton Reefer jest zobowiązany do poniesienia na terenie realizacji nowej inwestycji kosztów kwalifikowanych o łącznej wartości 80 mln zł, przy czym nakłady w wysokości 60,84 mln zł zostaną poniesione w terminie do dnia 31 grudnia 2028 r., a nakłady w wysokości 19,16 mln zł związane z najmem nieruchomości – do dnia 31 grudnia 2030 r.

Zakończenie realizacji inwestycji powinno nastąpić w terminie do dnia 31 grudnia 2028 r. W związku z realizacją inwestycji Wielton Reefer utworzy w Bełchatowie co najmniej 100 nowych miejsc pracy w terminie do dnia 31 grudnia 2025 r. i utrzyma zatrudnienie na tym terenie na poziomie łącznie co najmniej 100 miejsc pracy w terminie do dnia 31 grudnia 2027 r.

Decyzja o wsparciu zawiera również zobowiązanie do spełniania określonych kryteriów jakościowych w ramach kryterium zrównoważonego rozwoju gospodarczego oraz kryterium zrównoważonego rozwoju społecznego.

Maksymalna dopuszczalna pomoc publiczna będzie obliczona według kosztów inwestycji, finansowanie publiczne będzie miało postać zwolnienia od podatku od osób prawnych, a kwota finansowania publicznego niezbędna do realizacji inwestycji wyniesie 40 mln zł. Decyzja o wsparciu została wydana na czas określony 12 lat. 

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx