R e k l a m a

Wieluń: Podpalacze pustostanów z ulicy Joanny Żubr w rękach policji! To osoby nieletnie

R e k l a m a

Wieluńscy stróże prawa ustalili sprawców ostatnich podpaleń pustostanów, do których doszło przy ulicy Joanny Żubr w Wieluniu. Okazało się, że podpalaczami były osoby nieletnie. Ich sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

W ostatnim czasie wieluńscy mundurowi intensywnie pracowali nad sprawami podpaleń pustostanów, jakie miały miejsce na terenie Wielunia. Funkcjonariusze skrupulatnie zbierali materiał dowodowy oraz wszelkie informacje, które mogły być pomocne w ustaleniu odpowiedzialnych za te czyny.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W działania zaangażowali się również policjanci z zespołu do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, którzy uzyskali informacje, że związek z pożarami pustostanów przy ulicy Joanny Żubr mogą mieć osoby nieletnie. Informacje potwierdziły się. Jak ustalili mundurowi, do pożarów doszło w trakcie zabaw nieletnich w pustostanach, ponadto w jednym z budynków zostały przez nich również wybite szyby w kilku oknach oraz zostało zdewastowane mienia. Policjanci zgromadzony materiał przekażą do sądu rodzinnego i nieletnich – informuje mł. asp. Katarzyna Stefaniak z wieluńskiej policji.

Mundurowi apelują też do rodziców i opiekunów o skuteczniejszy nadzór nad dziećmi. – Należy podnosić ich świadomość w zakresie poszanowania prawa, a także odpowiedzialności za popełniane czyny – przypomina Katarzyna Stefaniak.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx