R e k l a m a

Przed nami długi weekend. Policja zapowiada wzmożone działania na drogach

R e k l a m a

Od 7 do 11 czerwca 2023 roku policjanci garnizonu łódzkiego, w tym funkcjonariusze z grupy SPEED, będą prowadzić działania pod nazwą „Boże Ciało 2023”. Mundurowi będą się skupiać nie tylko na kontroli trzeźwości, prędkości czy sprawdzaniu stanu technicznego pojazdów, ale przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym przez teren naszego województwa.

Co roku w czerwcu przypada święto Boże Ciało. Zapewne w tym czasie wiele osób skorzysta z przedłużonego weekendu i wybierze się na wypoczynek. Kilka dni wolnego to zwiększony ruch pojazdów, który w połączeniu z nieodpowiedzialnymi kierowcami może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Dlatego też – jak zapowiada Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi – nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać mundurowi. Policjanci będą pełnić służbę nie tylko w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory, ale również na motocyklach i w autach oznakowanych.

Stróże prawa będą skupiać się na kontroli prędkości pojazdów, sprawdzą też stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy w pojeździe używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Sprawdzą też stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracając również  uwagę na pieszych, rowerzystów i kierujących hulajnogami.

– Priorytetem policjantów drogówki garnizonu łódzkiego jest to, aby podróż drogami województwa łódzkiego była bezpieczna i zgodna z przepisami. W miejscach, gdzie będzie tego wymagała sytuacja na drodze, funkcjonariusze będą kierowali ruchem, po to by podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu – informuje policja województwa łódzkiego.

Warto też pamiętać, że w związku ze świętem będą obowiązywać zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:

  • 7 czerwca (środa) od godz. 18:00 do 22:00
  • 8 czerwca (czwartek) od godz. 8:00 do 22:00

– Planując podróż, szczególnie w czwartek, nie zapominajmy o licznych procesjach, które będą odbywały się w wielu parafiach na terenie całego kraju – przypomina policja.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
804obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx