R e k l a m a

Wieluń odwiedziły nowoczesne pociągi Kolei Śląskich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM]

R e k l a m a

Nowoczesne składy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz Kolei Śląskich zagościły na stacji Wieluń Dąbrowa. Pociągi przez całą sobotę, 17 czerwca 2023 r., dowoziły mieszkańców na wyścigi drezyn w Wieruszowie.

To już siódme mistrzostwa Polski w wyścigach drezyn ręcznych, które zorganizowano w Wieruszowie. Kolejarze znów stanęli na wysokości zadania i zapewnili wszystkim chętnym bezpłatny dojazd i powrót z tego wydarzenia. Na trasie pomiędzy Kępnem a stacją Wieluń Dąbrowa kursowały dwa składy – jeden należący do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (Stadler Flirt), oraz drugi, wystawiony przez Koleje Śląskie (Pesa Elf II).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jako, że przejazdy pociągami były darmowe, chętnych do podróży nie brakowało. Na jeden dzień stacja Wieluń Dąbrowa zamieniła się w miejsce tętniące życiem, z mnóstwem podróżnych oraz regularnymi odjazdami pociągów. Szkoda, że nie może tak być na co dzień, kiedy przejazdy z Wielunia do Kępna zapewnia wyłącznie jedna para pociągów PKP InterCity (więcej na ten temat – kliknij).

Przy peronach stacji Wieluń Dąbrowa oba składy pojawiły się w sobotę około godziny 11:30. Takie spotkania w naszym regionie należą do rzadkości, bo nowoczesne pociągi samorządowych przewoźników kolejowych niezbyt często zapuszczają się do Wielunia. Ostatni raz zdarzyło się to w ubiegłym roku, dokładnie 11 czerwca 2022 r., również przy okazji wyścigów drezyn w Wieruszowie.

Zobaczcie nasz krótki film ze stacji kolejowej Wieluń Dąbrowa. Wystarczy kliknąć tutaj.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx