R e k l a m a

Aż trzy nowe boiska powstają w gminie Czarnożyły. Inwestycja kosztowała 3,5 mln złotych

R e k l a m a

Aż trzy nowe boiska sportowe powstają w gminie Czarnożyły. Budowa placów gry w Czarnożyłach, Łagiewnikach i Wydrzynie pochłonie łącznie 3,5 miliona złotych. Inwestycję udało się zrealizować dzięki funduszu wsparcia gmin popegeerowskich.

W ramach inwestycji powstanie m.in. pełnowymiarowe boisko sportowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego w Czarnożyłach. Zakres zadania obejmuje budowę boiska wraz z bieżnią, nawadnianiem, oświetleniem, a dodatkowo powstanie też tor do jazdy na rolkach, altana i górka ziemna. Na terenie kompleksu zostanie też wymienione ogrodzenie i dotychczasowe piłkochwyty.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Prace trwają już również w Łagiewnikach i Wydrzynie. Przy tamtejszych szkołach podstawowych powstaną boiska wielofunkcyjne. W każdej z lokalizacji znajdzie się boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki, dwa boiska do siatkówki i kort do tenisa ziemnego, piłkochwyty wraz z ogrodzeniem i opaską wokół obiektu

Termin zakończenia robót jest planowany na koniec 2023 roku. Łączna wartość inwestycji po przetargu wynosi 3,48 mln złotych, a wykonawcą prac jest firma Usługi Ogólnobudowlane Jarosław Błach z Pątnowa. Gmina Czarnożyły pozyskała na to zadanie dofinansowanie w kwocie 2,94 mln złotych. Wsparcie popłynęło z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych edycja III dla gmin, w których zlikwidowane zostały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx