R e k l a m a

90-latek z powiatu wieluńskiego jechał pod prąd trasą S8 w okolicach Wieruszowa

R e k l a m a

90-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego poruszał się pod prąd po trasie S8 w okolicach Wieruszowa. Na miejscu interweniowali policjanci oraz obsługa trasy. Na szczęście nie doszło do zdarzenia drogowego, a teraz kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Informacja o samochodzie osobowym, który poruszał się pod prąd po jezdni w kierunku Warszawy wpłynęła do stróżów prawa 28 czerwca 2023 roku po godzinie 22:00. Skierowani na miejsce policjanci zastali na miejscu patrol obsługi S8, który zatrzymał sprawcę wykroczenia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci ustalili, że kierujący osobowym fordem 90-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego poruszał niezgodnie z kierunkiem ruchu. Na szczęście nie doszło do zdarzenia drogowego, a policjanci wspólnie z patrolem obsługi S8 pomogli mężczyźnie bezpiecznie zjechać z drogi. Mężczyzna był trzeźwy – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Stróże prawa wystosowali wniosek o skierowanie na badania lekarskie, które wykażą, czy 90-latek będzie mógł w przyszłości prowadzić pojazdy. Wobec mężczyzny zostało też wszczęte postępowanie wyjaśniające w sprawie stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niestosowania się do zakazu wjazdu.

– Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Pamiętajmy, że jazda niezgodnie z kierunkiem jazdy jest nie tylko wykroczeniem, ale stwarza poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – przypomina Piotr Siemicki. I dodaje, że jeśli kierowcy zdarzy się wjechać pod prąd na autostradę lub drogę ekspresową, należy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu, najlepiej na pasie awaryjnym, i włączyć światła awaryjne. Następnie należy powiadomić służbę drogową lub policję, która pomoże kierowcy bezpiecznie wyjechać z trasy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
803obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx