R e k l a m a

Policjanci odwiedli mężczyznę od samobójstwa. Miał już pasek zaciśnięty na szyi

R e k l a m a

Dzięki szybkiej informacji, współdziałaniu oraz doświadczeniu policjantów udało się zapobiec tragedii. Stróże prawa w ostatnim momencie zdołali powstrzymać 42-letniego mężczyznę przed próbą targnięcia się na własne życie. Do zdarzenia doszło w powiecie kluczborskim.

Zgłoszenie o mężczyźnie, który chce odebrać sobie życie, wpłynęło do kluczborskich policjantów 4 lipca 2023 roku. Na miejsce niezwłocznie wysłano patrol prewencji, który potwierdził informację zawartą w zgłoszeniu i rozpoczął poszukiwania. Wytypowano miejsca, w których poszukiwany mężczyzna mógłby przebywać.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Do działań dołączyli się również kluczborscy funkcjonariusze z policyjnej grupy SPEED, którzy w trakcie poszukiwań w jednym ze wskazanych wcześniej miejsc napotkali 42-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Kluczborka na szyi miał mocno zaciśnięty pasek, którego drugi koniec przywiązany był do wysokiego betonowego ogrodzenia – relacjonuje asp. sztab. Dawid Gierczyk z kluczborskiej policji.

Zastana przez policjantów sytuacja była bardzo niebezpieczna. Mężczyzna nie chciał rozmawiać z mundurowymi i deklarował chęć pozbawienia siebie życia.

– W takich sytuacjach liczą się sekundy, o czym doskonale wiedzieli będący na miejscu funkcjonariusze, którzy rozmową oraz negocjacjami z 42-latkiem spowodowali, że ściągnął on sobie pasek z szyi, a kiedy niebezpieczeństwo zostało zażegnane, w asyście policjantów doprowadzony został do służb medycznych – informuje Dawid Gierczyk.

Policyjna interwencja pokazała, jak przydatna w służbie mundurowych jest umiejętność prowadzenia rozmów i negocjacji. Dzięki postawie i zaangażowaniu stróżów prawa prawdopodobnie ocalono kolejne życie.

Policja przypomina osobom znajdującym się w stanie kryzysu emocjonalnego, że warto poprosić o pomoc i nie czekać, aż będzie za późno – Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym nie bądź obojętny. Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Możesz również skorzystać z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 2222 – przypomina asp. sztab. Gierczyk.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx