R e k l a m a

Już ponad 283 tys. wniosków o 500 plus i ponad 53 tys. wniosków o 300 plus w woj. łódzkim

R e k l a m a

W województwie łódzkim rodzice i opiekunowie złożyli ponad 283 tys. wniosków o świadczenie 500 plus na nowy okres, który rozpoczął się 1 czerwca br. i będzie trwał do końca maja 2024 r. Złożono też ponad 53 tys. wniosków o świadczenie z programu Dobry Start.

Tu nie będzie zaskoczenia – świadczenie z programu Rodzina 500 plus wynosi obecnie dokładnie 500 złotych. Przewidziane w rządowym projekcie podniesienie od 1 stycznia 2024 r. kwoty świadczenia z 500 do 800 zł zostanie wdrożone automatycznie, bez potrzeby składania wniosku ani podejmowania kontaktu z ZUS. Po 1 stycznia 2024 r. uprawnieni otrzymają wypłaty w nowej wysokości. Zostaną także poinformowani o tym fakcie elektronicznie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Termin wypłaty świadczenia można sprawdzić w aplikacji mobilnej mZUS lub na PUE ZUS – przypomina Monika Kiełczyńska z ZUS.

Jak informuje ZUS, rodzice, którzy nie złożyli wniosków o 500 plus do końca czerwca, będą mieli przyznane świadczenie od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące. – Wyjątek dotyczy nowo narodzonych dzieci. W tym przypadku rodzice mają 3 miesiące od dnia urodzenia dziecka na złożenie wniosku – dodaje Kiełczyńska.

Od początku lipca w województwie łódzkim złożono ponad 53 tys. wniosków o 300 plus, czyli na tzw. wyprawkę szkolną. Świadczenie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat. Wnioski można składać do 30 listopada. Jednak, jeśli wniosek zostanie poprawnie złożony do 30 sierpnia, świadczenie zostanie wypłacone do końca września. Warto o tym pamiętać.

ZUS zachęca rodziców i opiekunów do składania wniosków przez aplikację mZUS. Jest ona dostosowana do ekranów smartfonów i tabletów, a do tego zawiera funkcje przyspieszające wypełnianie wniosków o świadczenia dla rodzin.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
11 miesięcy temu

Ubrania sobie szyję na miarę. Myślałem, żeby sobie portfel też zamówić, ale lubię mój samsonite. Ma rfid wszyte. Czarny, skórzany, z niebvieskimi wstawkami. Żaden wieluński pajacyk na druciki mi danych nie ukradnie. A wiem, źe macie ich wielu.

Henryk Markoni
11 miesięcy temu

Już w celu obrony bombelków się złapałem na portfel. Dosyć fajny, samsonite.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx