R e k l a m a

Już ponad 283 tys. wniosków o 500 plus i ponad 53 tys. wniosków o 300 plus w woj. łódzkim

R e k l a m a

W województwie łódzkim rodzice i opiekunowie złożyli ponad 283 tys. wniosków o świadczenie 500 plus na nowy okres, który rozpoczął się 1 czerwca br. i będzie trwał do końca maja 2024 r. Złożono też ponad 53 tys. wniosków o świadczenie z programu Dobry Start.

Tu nie będzie zaskoczenia – świadczenie z programu Rodzina 500 plus wynosi obecnie dokładnie 500 złotych. Przewidziane w rządowym projekcie podniesienie od 1 stycznia 2024 r. kwoty świadczenia z 500 do 800 zł zostanie wdrożone automatycznie, bez potrzeby składania wniosku ani podejmowania kontaktu z ZUS. Po 1 stycznia 2024 r. uprawnieni otrzymają wypłaty w nowej wysokości. Zostaną także poinformowani o tym fakcie elektronicznie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Termin wypłaty świadczenia można sprawdzić w aplikacji mobilnej mZUS lub na PUE ZUS – przypomina Monika Kiełczyńska z ZUS.

Jak informuje ZUS, rodzice, którzy nie złożyli wniosków o 500 plus do końca czerwca, będą mieli przyznane świadczenie od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące. – Wyjątek dotyczy nowo narodzonych dzieci. W tym przypadku rodzice mają 3 miesiące od dnia urodzenia dziecka na złożenie wniosku – dodaje Kiełczyńska.

Od początku lipca w województwie łódzkim złożono ponad 53 tys. wniosków o 300 plus, czyli na tzw. wyprawkę szkolną. Świadczenie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat. Wnioski można składać do 30 listopada. Jednak, jeśli wniosek zostanie poprawnie złożony do 30 sierpnia, świadczenie zostanie wypłacone do końca września. Warto o tym pamiętać.

ZUS zachęca rodziców i opiekunów do składania wniosków przez aplikację mZUS. Jest ona dostosowana do ekranów smartfonów i tabletów, a do tego zawiera funkcje przyspieszające wypełnianie wniosków o świadczenia dla rodzin.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
7 miesięcy temu

Ubrania sobie szyję na miarę. Myślałem, żeby sobie portfel też zamówić, ale lubię mój samsonite. Ma rfid wszyte. Czarny, skórzany, z niebvieskimi wstawkami. Żaden wieluński pajacyk na druciki mi danych nie ukradnie. A wiem, źe macie ich wielu.

Henryk Markoni
7 miesięcy temu

Już w celu obrony bombelków się złapałem na portfel. Dosyć fajny, samsonite.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx