R e k l a m a

Uroczyście otworzyli po remoncie DW 486 w Działoszynie. W przebudowie odcinek Ruda – Krzeczów

R e k l a m a

Cztery skrzyżowania, nowe zjazdy, infrastruktura podziemna i prawie kilometr chodnika – tak teraz wygląda przebudowany fragment drogi wojewódzkiej nr 486 w Działoszynie. W czwartek, 13 lipca, z dziennikarzami przy nowej drodze spotkali się przedstawiciele samorządu województwa łódzkiego.

Niemal kilometr przebudowanej drogi przebiega przez bardzo ruchliwą i uczęszczaną część Działoszyna. – To taki newralgiczny punkt tego miasta: jest kościół, szkoła, są sklepy, usługi – mówił marszałek Grzegorz Schreiber.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Inwestycja była prowadzona od jesieni 2021 roku do końca czerwca tego roku. Obejmowała rozbudowę DW 486, czyli odcinek ulicy Wieluńskiej od granic miasta do ulicy Szewskiej. W ramach prac przebudowano cztery skrzyżowania, całą infrastrukturę podziemną oraz wymieniono oświetlenie. Powstały zjazdy do posesji, a także prawie kilometr nowego chodnika. Prace kosztowały 6,2 mln zł.

W konferencji wzięli też udział burmistrz Działoszyna Rafał Drab, dyrektor ZDW w Łodzi Mirosław Kukliński, przedstawiciele wykonawcy oraz ks. Jan Skibiński, proboszcz parafii pw. Św. Marii Magdaleny, który mówił o odkryciu archeologicznym w rejonie parafii. Decyzją konserwatora zabytków roboty musiały zostać czasowo wstrzymane, gdy w sąsiedztwie kościoła drogowcy znaleźli cmentarz ze szczątkami z ok. XV wieku oraz fundamenty starej świątyni.

– To był taki moment krytyczny, bo trzeba było niezależnie od nas zatrzymać prace, stąd tym większa radość, ze dzisiaj możemy oddać ten odcinek drogi wojewódzkiej do użytku – podkreślił Grzegorz Schreiber.

Mieszkańcy Działoszyna już doceniają nową drogę. – Przede wszystkim zauważamy z mieszkańcami bezpieczeństwo. Bardzo się poprawiło ze względu na pasy, na barierki przy ulicy oraz brak zalewania posesji po deszczu – mówi Hubert Kaczyński, mieszkaniec miasta, który przy DW 486 prowadzi sklep.

Zakończona inwestycja to tylko jedno z zadań realizowanych na DW 486. Na tej samej trasie, ale od strony Wielunia, trwa już przebudowa odcinka Ruda – Krzeczów. To niemal 11 kilometrów nowej drogi, a wartość zadania wynosi ok. 60 mln zł. W przygotowaniu jest również przebudowa DW 486 na odcinku Działoszyn – Szczyty. Tam, do czasu kompleksowej realizacji właściwej inwestycji, Zarząd Dróg Wojewódzkich na najbardziej zniszczonym, niemal 3-kilometrowym odcinku drogi, położy nową nawierzchnię.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Noe
1 rok temu

A czy ktoś pomyślał żeby zamiast remontować drogę przez środek miejscowości zbudować obwodnice? U nas mają budować obwodnice miasta powiatowego ale nie z czterech kierunków skąd prowadzą główne drogi tylko trzech. A czwarty kierunek chcą puścić środkiem dwóch wiosek na ich całej długości. Jak to nazwał marszałek województwa obwodnica, komunikacyjny bajpas miasta. A wieś kogo to obchodzi.

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Noe

Nie podsuwaj poomysłow tym durniom ojcze Chama, bo jeszcze je zrealizują.

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Noe

A ci powiem, skąd imię Noe pochodzi. Z babilońskiego. Oznacza ‘odpoczynek’. Lubię języki i Biblię.

Joanna
1 rok temu

Ani szkoły ani sklepów ale za to droga poszerzona i chodniki po obu stronach jezdni normalnej szerokości. A właściciel sklepu nazywa się Tkaczyńsi a nie Kaczyński….

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Joanna

Dzieki za wyjaśnienie Pani Asiu.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
5
0
Podziel się swoją opiniąx