R e k l a m a

Śmiertelny wypadek pod Wieluniem. Dwa samochody zderzyły się w środku nocy

R e k l a m a

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Kamionka w gminie Pątnów. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 43-letni kierowca mercedesa sprintera.

Zdarzenie miało miejsce w środę, 19 lipca 2023 roku, około godziny 2:50 na drodze krajowej z Wielunia do Częstochowy w miejscowości Kamionka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, jadący w kierunku Wielunia 43-letni kierowca mercedesa sprintera na prostym odcinku drogi, dojeżdżając do wzniesienia, z nieustalonych dotąd przyczyn nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się z nadjeżdżającym samochodem ciężarowym man.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Niestety w wyniku zdarzenia 43-letni kierowca mercedesa poniósł śmierć na miejscu. Z kolei 28-letni kierowca ciężarówki z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca zestawu ciężarowego był trzeźwy – przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali stróże prawa, którzy wykonali oględziny, zabezpieczyli dowody i ustalili świadków. Szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśni śledztwo, prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu.

– Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – podkreśla Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a