R e k l a m a

Wiemy, jak będzie przebiegać druga obwodnica Wielunia. Kolejny etap prac za nami

R e k l a m a

Za nami kolejny etap przygotowań do budowy drugiej obwodnicy Wielunia. Końca dobiegły prace dotyczące Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ). Poznaliśmy też preferowany przebieg przyszłej trasy, która ma wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy.

Jak informuje firma IVIA S.A., która na zlecenie GDDKiA przygotowuje dokumentację drogi, po posiedzeniu Komisji Opiniowania Przedsięwzięcia Inwestycyjnego wskazano wariant preferowany, który zostanie wskazany przez inwestora we wniosku o Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Kolejny etap – Koncepcja Programowa, będzie polegał na uszczegółowieniu wybranego wariantu, wskazanego we wniosku o decyzję środowiskową. Jednym z elementów tego etapu będą spotkania z mieszkańcami, a informacje o nich mają pojawić się wkrótce w przestrzeni publicznej.

Rekomendowany wariant zakłada budowę trasy o długości niespełna 11 kilometrów, przebiegającą po zachodniej stronie miasta. W stosunku do pierwotnych koncepcji zdecydowano się na oddalenie trasy od zabudowań miejscowości Gaszyn, przez co droga będzie przebiegać nieco bardziej na południe, niż pierwotnie było to w planach. Ostateczny przebieg trasy potwierdzi wydanie decyzji środowiskowej.

Według harmonogramu inwestycji, obwodnica Wielunia w osi północ – południe ma zostać oddana do użytku w 2030 roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx