R e k l a m a

Wieluńscy policjanci kontrolują przestrzeganie przepisów dotyczących tonażu pojazdów

R e k l a m a

Mundurowi z wieluńskiej komendy sukcesywnie prowadzą kontrole w zakresie przestrzegania przez kierowców pojazdów ciężarowych ograniczeń tonażowych. Obszarem ich działania jest m.in. droga w Raduczycach, po której mogą poruszać się tylko pojazdy o całkowitej masie do 12 ton.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, dotyczącym przestrzegania oznakowania drogowego, funkcjonariusze z wieluńskiej drogówki sukcesywnie prowadzą działania na terenie naszego powiatu. Powtarzające się zgłoszenia o „rozjeżdżaniu” dróg przez przeładowane ciężarówki są jednym z aspektów, który brany jest pod uwagę w trakcie prowadzonych kontroli – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak dodaje policjantka, stróże prawa prowadzą takie działania m.in. na drodze powiatowej 4529 w miejscowości Raduczyce (gmina Osjaków), gdzie obowiązuje znak B-18, tj. zakaz poruszania się pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Wyłączeni z obowiązku stosowania się do tego znaku są tylko niektórzy użytkownicy ruchu drogowego. Policja przypomina, że zniszczona nawierzchnia dróg również ma duży wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

– Kierowcy, którzy zlekceważą znaki zakazujące wjazdu pojazdom przekraczającym wskazaną masę całkowitą, narażają się na mandat karny w kwocie 500 złotych oraz 2 punkty karne. Jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego uchroni każdego przed odpowiedzialnością, a jednocześnie nie spowoduje zniszczeń na drogach powiatowych – podkreśla Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx