R e k l a m a

Ponad 100 dzieci z naszego regionu pojechało na kolonie do Jarosławca. Wyjazd wsparli darczyńcy

R e k l a m a

Dokładnie 112 dzieci z powiatów wieluńskiego i pajęczańskiego wyjechało na wakacyjne kolonie do Jarosławca. Dwa autokary zabrały uczestników wyjazdu z parkingu na os. Wyszyńskiego w Wieluniu. Głównymi organizatorami inicjatywy są Związek Parafialnych Klubów Sportowych Województwa Łódzkiego oraz Centrum im. Jana Długosza w Starej Brzeźnicy.

Podczas kolonii planowane są m.in. rozgrywki piłki nożnej, badmintona, działania edukacyjne, a także konkurs szachowy. Organizacja wyjazdu była możliwa dzięki wsparciu darczyńców, wśród których znaleźli się: Fundacja Orlen, Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej, Województwo Łódzkie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Przed wyjazdem dzieciaków na wyczekiwane kolonie zorganizowano na parkingu krótkie spotkanie z mediami. W imieniu posła Piotra Polaka wszystkim uczestnikom wyjazdu oraz darczyńcom podziękowała radna sejmiku województwa łódzkiego, Dorota Więckowska. Podkreśliła, że to właśnie dzięki darczyńcom rodzice dzieci pokryli tylko niewielką część kosztów wyjazdu. Wskazała też na dobrą współpracę z organizatorami oraz zaangażowanym w tę inicjatywę księdzem Tomaszem Kośnym.

– Współpracujemy z księdzem i stowarzyszeniami od wielu lat. Odkąd pan poseł Piotr Polak został posłem, czyli od 16 lat, współorganizujemy kolonie dla dzieci. To przede wszystkim kolonie dla dzieci rolników, ale nie tylko. Dzisiaj są z nami wszystkie dzieci i dla wszystkich dzieci są dopłaty – mówiła Dorota Więckowska.

Podczas spotkania z mediami głos zabrał też Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP: – Kiedyś też byłem takim małym dzieckiem, też marzyłem o tym, żeby móc wyjechać na takie wakacyjne kolonie. Myślę, że dla wielu z naszych dzieci z powiatu wieluńskiego i pajęczańskiego to będzie niezapomniana przygoda – wskazywał Przydacz. Jak dodał, dzięki tym koloniom dzieci z dwóch powiatów jeszcze bardziej się ze sobą zaprzyjaźnią, a duch rywalizacji sportowej tylko wzmocni w nich ambicję do przyszłych działań.

Na wydarzenie dotarł też burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa. – Gmina Wieluń w tym roku na obozy letnie, wyjazdy dla młodych ludzi wydała sporo pieniędzy. Po okresie lockdownu, który w sposób wyraźny odbił się negatywnie na rozwoju psychoficznym naszych dzieci, takie wyjazdy są bardzo cenne – mówił włodarz miasta.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx