R e k l a m a

16-latka wywołała fałszywy alarm. Postawiła na nogi wszystkie służby

R e k l a m a

16-letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego zadzwoniła na numer alarmowy, zgłaszając napad. Jak się okazało, był to fałszywy alarm. Nastolatkę namierzyli wieruszowscy policjanci. Teraz dziewczyna odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym.

W miniony wtorek, 25 lipca 2023 roku, tuż przed godziną 14:00 do stanowiska kierowania wieruszowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o napadzie. Na numer alarmowy dzwoniła kobieta, która spokojnym głosem powiedziała „Dzień dobry, ja bym chciała zgłosić napad”. Jak informuje policja, nastolatka zapytana przez dyspozytora o to, w jaki sposób chce zgłosić napad, nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie. Zgłoszenie o napadzie miało miejsce w miejscowości Piaski w gminie Bolesławiec.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Po ustaleniu miejsca, z którego dzwoniła zgłaszająca, policjanci natychmiast udali się w ten rejon. W toku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że fałszywy alarm wywołała 16-letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego. Nastolatka tłumaczyła się, że telefon miała w tylnej kieszeni spodni i przypadkowo został wybrany numer alarmowy – relacjonuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Stróże prawa nie dali wiary nastolatce, której w obecności rodziców umożliwiono odsłuchanie nagrania zgłoszenia. Podczas interwencji dziewczyna zmieniała wersję wydarzeń i nie chciała powiedzieć, dlaczego zadzwoniła na numer alarmowy, stawiając na nogi wszystkie służby. Teraz jej sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Pamiętajmy, że zgodnie z art 66 KW [Wywołanie fałszywego alarmu]

§ 1. Kto:

1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.
§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
8 miesięcy temu

W zeszłym roku usiadłem na telefonie mamy prez przypadek i połączyłem się ze stacją kosmiczną.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx