R e k l a m a

18-latka wjechała pod ciężarówkę na drodze krajowej nr 74 w Walichnowach

R e k l a m a

O dużym szczęściu może mówić kierująca chevroletem, która we wtorek, 1 sierpnia 2023 roku, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wjechała pod ciężarówkę. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej 74 w Walichnowach. 18-letnia sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Zgłoszenie o zderzeniu pojazdów na drodze krajowej 74 w miejscowości Walichnowy wpłynęło do służb ratunkowych 1 sierpnia 2023 roku po godzinie 18:00. Stróże prawa ustalili na miejscu, że 18-letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego, poruszająca się chevroletem aveo, wyjeżdżając z alei Wyzwolenia nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu ciężarowemu renault premium i doprowadziła do zderzenia się pojazdów. Ciężarówką kierował 33-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który jechał w kierunku Wielunia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca z osobówki, która odmówiła obecnej na miejscu załodze ratownictwa medycznego hospitalizacji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a sprawczyni tego zdarzenia została ukarana mandatem karnym. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od obydwu pojazdów – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Mundurowi apelują do kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów, przypominając, że najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. – Przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru na drodze należy wzmóc czujność i upewnić się, że swoim zachowaniem nie spowoduje się zagrożenia dla innych uczestników ruchu – przypomina Piotr Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx