R e k l a m a

Nowy aparat i pracownia RTG w wieluńskim szpitalu. Inwestycja pochłonęła 700 tys. zł

R e k l a m a

Nowa pracownia do RTG wraz z aparatem zostały oddane do użytku w wieluńskim szpitalu. Nowoczesne urządzenie do zdjęć rentgenowskich trafił do placówki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

200 tys. złotych na przystosowanie pracowni RTG do wykonywania zdjęć przekazało Starostwo Powiatowe w Wieluniu, z kolei koszt samego aparatu wyniósł około 500 tys. złotych. Łatwo więc policzyć, że zaadaptowanie pomieszczenia na pracownię razem z zakupem sprzętu pochłonęło około 700 tys. zł.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Szpital posiadał wcześniej stary aparat, który był już w złym stanie technicznym. Teraz dzięki nowemu sprzętowi można będzie zdiagnozować większą liczbę pacjentów. Zakupiony aparat ułatwi też pracę personelowi szpitala, bo wykonane obrazy są natychmiastowo za pośrednictwem sieci szpitalnej przekazywane do poszczególnych oddziałów i lekarzy.

RTG jest jednym z podstawowych urządzeń diagnostycznych przy różnego rodzaju schorzeniach, np. w chorobach płuc, zwichnięciach czy złamaniach. W SP ZOZ w Wieluniu wykonuje się rocznie około 20 tys. różnych zdjęć RTG. – Żeby dobrze leczyć, trzeba dobrze zdiagnozować i ta diagnostyka obrazowa jest bardzo ważna dla pacjenta – podkreśla Starostwo Powiatowe w Wieluniu.

W konferencji z okazji przekazania sprzętu do użytku uczestniczyli m.in. poseł Paweł Rychlik, wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba, dyrektor SP ZOZ Anna Freus, technik radiologii w SP ZOZ w Wieluniu Beata Zając oraz radni Rady Powiatu w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
9 miesięcy temu

Pani technik ma smartwatcha. Moja mama też ma, czasem mi się chwali, ile zrobiła kroków. To dosyć sensowne rozwiązanie, bo ci się wyświetla kto do ciebie dzwoni, jak masz zsynchronizowany z telefonem, nie musisz pomykać z komórką. Musiała wcześniej w klatce Faraday’a pracować. Ale uśmiech sensacyjny. Zyczę tej Pani dużo sukcesów w karierze i wielu uratowanych istnień.

Henryk Markoni
9 miesięcy temu

Superancko. Diagnostyka obrazowa jest bardzo ważna. jak ktoś się trochę na zdjęcie przyjrzy, to zobaczy taki niebieski fartuszek z tyłu. To jest ołowiany fartuch. Promienie X go nie przenikają. Za każdym razem w szpitalu mi zdjęcie płuc i serca robią. Na razie żadnych mas podejrzanych nie wykryto. Pani technik ma super uśmiech. Pan lekarz wysoki prawie, jak ja.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx