R e k l a m a

Pędził fiatem 104 km/h w terenie zabudowanym. Dostał mandat 1500 złotych

R e k l a m a

O 54 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym 35-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w kwocie 1500 zł.

W czwartek, 10 sierpnia 2023 roku, policjanci z wieruszowskiej „drogówki” zauważyli poruszający się z dużą prędkością samochód w miejscowości Mieleszyn (gmina Bolesławiec). Pomiar zbliżającego się do nich fiata wskazał przekroczenie prędkości o 54 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h. Okazało się, że kierowcą osobowego auta był 35-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W tej sytuacji mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 zł. Na jego konto trafiło również 13 punktów karnych – informuje asp. Piotr Siemicki z policji w Wieruszowie.

Mundurowi przy tej okazji po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają też, że ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ala.ama kota
5 miesięcy temu

pędził – uuu 104 grubo , a wiecie czemu 104 ? bo 103 by nie przeszło / błąd pomiaru 3% zamiótł by tą sprawę pod dywan

Henryk Markoni
11 miesięcy temu

Ja pędziłem escortem 160. Na autobahnie.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx