R e k l a m a

Wieluńscy mundurowi edukują najmłodszych. Za nami spotkanie w SDK w Wieluniu

R e k l a m a

Przez cały okres wakacji wieluńscy stróże prawa prowadzą działania edukacyjne, podczas których informują dzieci i młodzież o zagrożeniach, na które mogą się natknąć oraz sposobach radzenia sobie z nimi. Funkcjonariusze uczą najmłodszych właściwych zachowań i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, związanych z letnim wypoczynkiem.

Spotkanie z najmłodszymi w tej sprawie zorganizowano m.in. w Spółdzielczym Domu Kultury w Wieluniu. Aby czas wakacji był bezpieczny dla najmłodszych, podczas spotkania policjantka przypomniała najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Zwrócono przede wszystkim uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach. Dzieci zostały uwrażliwione na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, jak również podczas jazdy na rowerze. Funkcjonariuszka wspomniała również o tym, jak istotne dla bezpieczeństwa jest używanie w sposób prawidłowy elementów odblaskowych – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Szczególną uwagę poświęcono tematowi dotyczącemu bezpieczeństwu nad wodą w ramach akcji MSWiA i Fundacji PZU „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Inicjatywa skierowana zarówno do dzieci, jaki i dorosłych, ma na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych.

Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe, ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – oddział terenowy w Sieradzu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx