R e k l a m a

Wójt kierował autem po pijanemu. Teraz przeprasza i bije się w pierś

R e k l a m a

Wójt gminy Łęka Opatowska w powiecie kępińskim został zatrzymany przez policję, gdy po pijanemu kierował samochodem. Do zdarzenia doszło w czasie, gdy w jego gminie bawiono się na dożynkach. Teraz wójt publicznie zabrał głos w tej sprawie. Podkreśla, że taka sytuacja nie powinna się nigdy wydarzyć.

– Pragnę Wszystkich Państwa i Mieszkańców Gminy Łęka Opatowska przeprosić za mój bezmyślny i nieodpowiedzialny czyn, w którym to kierowałem samochodem, będąc pod wpływem alkoholu. Jest mi bardzo przykro, że swym bardzo złym zachowaniem zraniłem wiele osób, które mi bardzo zaufały. Wiem, że to nigdy nie powinno się wydarzyć.
Naraziłem na utratę dobrego imienia Gminę i pełnioną publiczną funkcję, moich Najbliższych i Współpracowników oraz Pracowników naszej Gminy, a także siebie, jeszcze raz Wszystkich bardzo przepraszam – pisze wójt Adam Kopis w publicznym oświadczeniu, które ukazało się na stronie internetowej gminy (pisownia oryginalna).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Nic nigdy nie usprawiedliwi mego czynu, dlatego proszę i apeluję, nie popełniajcie mojego wielkiego błędu. Natomiast Bogu dziękuję dziś za to, iż sprawił, że żadnemu drugiemu Człowiekowi, nic nie zrobiłem i nic się nie stało – podkreśla dalej wójt gminy Łęka Opatowska.

Adam Kopis deklaruje też, że jest gotów ponieść wszelkie konsekwencje prawne swojego czynu. Jak podkreśla, sprawowana funkcja nie sprawi, że będzie inaczej postrzegany w świetle obowiązującego prawa. – Poddam się osądowi wymiaru sprawiedliwości i z pokorą przyjmę rozstrzygnięcie, jakie w mojej sprawie zostanie wydane – pisze wójt.

Na koniec wójt dodał, że poczucie odpowiedzialności zobowiązuje go do kontynuowania podjętych działań i wypełnienia zobowiązań wobec mieszkańców. – Dlatego, do rozstrzygnięcia sądowego, będę pracował i skupiał się na działaniu, które wykonywałem dotychczas, na rzecz i dla dobra Gminy oraz pomyślności jej mieszkańców – napisał wójt Kopis.

Oświadczenie wójta pojawiło się na stronie internetowej gminy Łęka Opatowska, a także na jej profilu w mediach społecznościowych. Wpis budzi spore zainteresowanie internautów, którzy odnoszą się do niego często z życzliwością, podkreślając, że „każdy może popełnić błąd”. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

O tej sprawie informowaliśmy już wcześniej w artykule Samorządowcy przesadzili z alkoholem? Wójt i przewodniczący rady zatrzymani przez policję.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
9 miesięcy temu

Jako, że zostałem zapytany, chętnie się wypowiem. Naraził dobre imię gminy, a że życie i zdrowie innych naraził, to pal licho. Ale jest gotowy ponieść pełną odpowiedzialność, no łaskawca,. Nikt go o gotowość nie pyta. No i oczywiście grzech przeciwko 2 przykazaniu, ale to normalne w Polsce gminnej. Cieszy, że w poczuciu odpowiedzialności będzie kontynuował pracę dla dobra mieszkańców i tych nędznych 15 kafli. Na Sylwestra kto wie, może 4 promile wypracuje. A ci, którzy się odnoszą z życzliwością to pewnie urzędnicy, więc trzymają uszy po sobie, co w Polsce gminnej nie dziwi.

Markoni degustator denaturatu
9 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Hahaha 2 przykazanie hahaha no rozbawiła mnie

Henryk Markoni
9 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Markoni degustator denaturatu

Natomiast Bogu dziękuję dziś za to, iż sprawił, że żadnemu drugiemu Człowiekowi, nic nie zrobiłem i nic się nie stało“. Pownien Boga przeprosić, a nie dziękować. Bóg mu nie kazał chlać.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx