R e k l a m a

„Czternastka” w 2023 roku. Wiemy, kiedy zostanie wypłacona i ile wyniesie

R e k l a m a

2200 zł netto „czternastki” dostaną w tym roku polscy seniorzy. Wysokość 14. emerytury ogłosił Jarosław Kaczyński podczas dożynek województwa łódzkiego w Paradyżu. Dodatkowe środki trafią do ok 8,3 mln emerytów i rencistów.

Wiceprezes Rady Ministrów podkreślił, że od tego roku 14. emerytura jest świadczeniem stałym, zagwarantowanym ustawowo. Ogłosił także, że w 2023 r. wyniesie 2200 zł. Przy wypłacaniu „czternastki” dla osób, których emerytura wynosi powyżej 2900 zł obowiązuje zasada „złotówka za złotówkę”, czyli 14. emerytura będzie proporcjonalnie pomniejszana.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– To jest kolejny krok naszej władzy oraz kolejny krok ze strony państwa w tym kierunku, by grupa, która może najbardziej traciła na inflacji, czyli właśnie emeryci, dostała pełną rekompensatę – mówił Kaczyński.

Środki, które zostaną wypłacone w ramach „czternastki”, seniorzy będą mogli przeznaczyć zgodnie ze swoimi potrzebami – np. na wakacje albo dodatkowe zajęcia rehabilitacyjne. Pieniądze wpłyną na konta emerytów i rencistów we wrześniu 2023 roku. Co istotne, jak poinformowało Ministerstwo Finansów, w tym roku 14. emerytura nie będzie zwolniona z podatku dochodowego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx