R e k l a m a

Profesjonalne pompy do szamba a pompy do wody szarej i ścieków

R e k l a m a

Pompy zanurzeniowe do szamba stosuje się do transportowania szamba i ścieków z domów jednorodzinnych, domków letniskowych i zabudowy wielorodzinnej. Dużym atutem wybranych modeli pomp jest zastosowanie rozdrabniaczy, które skutecznie rozdrabniają większe frakcje umożliwiając tłoczenie medium bez ryzyka zapchania pompy czy rurociągów.

Wielu użytkowników utożsamia pompy do szamba z pompami do wody szarej i ścieków, uważając, że urządzenia te można stosować zamiennie. To duży błąd. To, czym różnią się profesjonalne pompy do szamba od pompy do wody szarej i ścieków omówimy na przykładzie wielozadaniowej pompy Wilo-Initial WASTE.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Pompy do szamba

Jak sama nazwa wskazuje pompy do szamba są stosowane do pompowania szamba i ścieków. Urządzenia tego typu mogą tłoczyć płyny z zanieczyszczeniami stałymi, dzięki czemu są funkcjonalne i skuteczne. Jak już wspomnieliśmy, wybrane pompy do szamba są wyposażone w system rozdrabniający zanieczyszczenia. To umożliwia bezpieczne tłoczenie także zanieczyszczeń nierozpuszczalnych w wodzie, takich jak szmaty, chusteczki czy folie. Większość tych zanieczyszczeń nie trafia do rur odpływowych celowo. Jeśli jednak dojdzie do sytuacji, w której wraz z brudną wodą przypadkowo wylejemy do sedesu szmatę lub omyłkowo wrzucimy chusteczkę pielęgnacyjną dla niemowląt, nie musimy się obawiać, że zablokuje ona odpływ czy uszkodzi urządzenie pompujące. Nieco inaczej mają się sprawy w przypadku pomp do wody brudnej i ścieków.

Pompy do wody szarej i ścieków

Pompy takie jak pompaWilo-Initial WASTE to urządzenia przeznaczone do tłoczenia zanieczyszczonej wody szarej, wody deszczowej, wody drenażowej i wody do mycia z niewielką zawartością części stałych. Pompy do wody szarej i ścieków nie są wyposażone w systemy do rozdrabniania zanieczyszczeń, w związku z powyższym ich zastosowanie w środowisku charakteryzującym się obecnością dużej ilości dużych nierozpuszczalnych w wodzie zanieczyszczeń będzie skutkowało zapchaniem się urządzenia i może prowadzić do jego trwałego uszkodzenia. 

Czy pompy do szamba i wody szarej mogą być używane zamiennie?

Pompa do szamba może być użytkowana do pompowania wody szarej i ścieków. Najczęściej ma to miejsce w sytuacji, w której do zbiornika na nieczystości odprowadzana jest woda z drenażu lub studzienek deszczowych, a także ścieki z gospodarstwa domowego – łazienek i kuchni. Pompy do wody szarej i ścieków nie możemy jednak potraktować jak profesjonalnej pompy zanurzeniowej do szamba, bo nie jest ona przeznaczona do obsługi medium o tak wysokim poziomie zawartości zanieczyszczeń stałych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx