R e k l a m a

Podczas prac polowych natrafili na niewybuch. Interweniował patrol saperski

R e k l a m a

Na niewybuch z okresu II wojny światowej natrafiono podczas prac polowych w Pątnowie w powiecie wieluńskim. Interwencję w tej sprawie musiał przeprowadził patrol saperski z Tomaszowa Mazowieckiego.

Zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu wpłynęło do wieluńskich policjantów w poniedziałek, 28 sierpnia 2023 roku. Jak ustalili policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, w miejscowości Pątnów, podczas prac polowych, został odnaleziony pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony i przetransportowany przez patrol saperski z tomaszowskiej jednostki wojskowej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji przypomina, że niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Takich niebezpiecznych znalezisk nie wolno dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać.

– Miejsce znalezienia niewybuchu należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów, którzy zneutralizują zagrożenie – instruuje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx