R e k l a m a

Policjanci zachęcają, by dołączyć do służby kryminalnej. Pierwszy raz taka możliwość

R e k l a m a

Policjanci zachęcają potencjalnych chętnych do pracy w ramach służby kryminalnej. Kryminalni zajmują się na co dzień zwalczaniem przestępczości – od zabójstw, porwań, po kradzieże czy oszustwa. Pierwszy raz można dołączyć do nich od razu po ukończeniu kursu podstawowego.

– Pierwszy raz jest możliwość pracy w służbie kryminalnej od razu po ukończeniu kursu podstawowego. Obecnie w ramach tego projektu są wolne miejsca w jednostkach policji w Łodzi, Pabianicach i Zgierzu – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Policjanci z służby kryminalnej gromadzą wszelkie informacje dotyczące sprawców przestępstw, zbierają dowody ich dokonania, rozwiązują najbardziej skomplikowane sprawy kryminalne. Często szczegóły ich pracy są tajne.

Dokumenty, które należy złożyć:

 • podanie o przyjęcie do służby w Policji adresowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – napisz w nim, że aplikujesz do służby kryminalnej;
 • wypełniony kwestionariusz osobowy (część A i B);
 • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie, kwalifikacje zawodowe (oryginały dokumentów do wglądu);
 • kserokopia książeczki wojskowej, jeżeli kandydat objęty jest ewidencją wojskową;
 • kserokopie wszystkich posiadanych świadectw pracy/służby (oryginały do wglądu);
 • kserokopie prawa jazdy (oryginał do wglądu).

Gdzie złożyć dokumenty:

 • w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi (dokumenty rekrutacyjne można złożyć w dogodnym i wybranym przez siebie terminie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00);
 • w komendach miejskich i powiatowych na terenie województwa łódzkiego (dokumenty rekrutacyjne można złożyć w dogodnym i wybranym przez siebie terminie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00);
 • za pośrednictwem operatora pocztowego (dokumenty należy wysłać pocztą na adres Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, ul. Lutomierska 108/112, 91-048 Łódź).

Jak wygląda proces rekrutacji krok po kroku:

 1. Wypełnij i złóż wymagane dokumenty rekrutacyjne.
 2. Test wiedzy i sprawności fizycznej.
 3. Test psychologiczny Multiselect-R.
 4. Rozmowa kwalifikacyjna.
 5. Komisja lekarska.
 6. Postępowanie sprawdzające.
 7. Umieszczenie na liście rankingowej.

Kto może pełnić służbę w Policji?

 • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
 • nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych;
 • posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
 • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
 • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;
 • mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej, strona numer 9 albo inny dokument potwierdzający uregulowanie stosunku do służby wojskowej).
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
7 miesięcy temu

Mam też praktyczne porady. Na teście psychologicznym trzeba udawać debila w stopniu lekkim. Ja mam iloraz 150, do policji bym się nie dostał. Za dużo. Pytania kontrolne są najlepsze. Czy kogoś kiedyś okłamałeś, czy coś ukradłeś. Najlepsza ta nieposzlakowana opinia. Dzielnicowy łazi i zbiera wywiad, wypytuje sąsiadów o ciebie. Jak masz nawiedzoną sąsiadkę, to jesteś przegrany w przedbiegach. I to wszystko za 4 i pół koła. Ja zarabiam 3 razy więcej bez tego całego guano. I nikt na mnie nie pluje, oprócz wieluńskich bohaterów ze śmigiełkiem. Tylko badania na oczy muszę przejść, ale to spooko, bo się nauczyłem tablic na pamięć.

Henryk Markoni
7 miesięcy temu

A jak już ktoś jest tak głupi, jak ja, że chce do służb mundurowych, to polecam test łokci. Zgiąć łokcie i na poziomie klatki dotknąć lewą i prawą rękę łokciami i złożyć dłonie. Jak nie dotkniesz, to spoko policja albo straż miejska. Jak dotkniesz, to wojsko. Polecam.

Henryk Markoni
7 miesięcy temu

Z takich zagrożeń w wodzie to mi przychodzą dwie rzeczy. Prąd wsteczny i prąd ogólnie. Nigdy nie płynąć wbrew prądowi, zawsze w bok. Jak ktoś bardziej odważny w morzu, to dać się ponieść i później w bok. Olimpiscy mistrzowie nie dają rady wodzie pod prąd.

Henryk Markoni
7 miesięcy temu

Taki mam test sprawnościowy. Basen przepłyń pod wodą. Może być z wyskoku. Nie musi być olimpijski, może być 25 m. Ja 25m basen przepływałem pod wodą w 20 sekund, w podstawówce. Pływanie uczy wielu rzeczy. Jak przepłyniesz pod wodą basen olimpijski z nawrotką, to jesteś przygotowany na wszystko. Świat stoi przed tobą otworem. Pływanie to ogólnorozwojowy sport. Płuca, serce, mięśnie. Takich napinaczy z siłowni każdy średni pływak pokona. Śmiechem.

Henryk Markoni
7 miesięcy temu

Tylko do sttraży albo na medycynę. Albo na polibudę, jak ja. Jak nie uczyłeś się w wodzie od dziecka, to nie zalecam się uczyć, bo nie jesteś przyzwyczajony do zimna i ciemna. Medycyna paliatywna, to bym polecał. Przyjmują z buta. A tak w ogóle, to znalazłem swoją książeczkę wojskową. na wszelki wypadek. BK.

Henryk Markoni
7 miesięcy temu

Gdybym był trochę bardziej głupi to sam bym się zapisał do policji, cytując klasyka z Australii.

Markoni degustator denaturatu
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Chory psychicznie SM..c jestes

Henryk Markoni
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Markoni degustator denaturatu

I takiego śmiecia psychicznie chorego chciałeś potraktowac z kopa na mordę. Co to czyni z ciebie ‘bóg honor Ojczyzna’ gieroju z Wojska Polskiego?

Henryk Markoni
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Markoni degustator denaturatu

Ja ci powiem, bo wiem, że nie wiesz. To czyni z ciebie przykładowy obraz wielunianina. Człowieka bez empatii ze starczym umysłem.

Henryk Markoni
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Markoni degustator denaturatu

Ale ci powiem coś o chorobach psychicznych wieluński bohaterze. Komuniści wysyłali niewygodnych ludzi do psychiatryka. Wpisujesz się w tę narrację.

Markoni degustator denaturatu
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Cię IE to jedynie Auschwitz ratuje bo lekarz już ci żaden nie pomorze

Henryk Markoni
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Markoni degustator denaturatu

C.n.d.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
12
0
Podziel się swoją opiniąx