R e k l a m a

Chcą reaktywować Turniej Miast Wieluń – Jawor z 1985 roku. Przygotowania ruszyły

R e k l a m a

Fundacja Made in Wieluń chce reaktywować pamiętny turniej miast pomiędzy Wieluniem i Jaworem. Obecnie poszukiwany jest partner do przygotowania oraz realizacji Telewizyjnego Turnieju Miast Jawor-Wieluń w 2025 roku. Minie wówczas 40 lat od pamiętnej rywalizacji pomiędzy tymi miastami, która miała miejsce 6 października 1985 roku.

– Konstruujemy zespół przygotowawczy, zbieramy pomysły, zapraszamy partnerów – mówi Karol Tomczyk, prezes fundacji Made in Wieluń. Jak dodaje, już niebawem do Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu trafi oryginał filmu obrazującego Wieluń sprzed czterdziestu lat. Fundacja postara się, by można go było zobaczyć w kino-teatrze Syrena w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Karol Tomczyk spotkał się w sprawie reaktywacji turnieju m.in. z burmistrzem Jawora Emilianem Berą, a także Dariuszem Kwaśnym z Telewizji Jawor. Do współpracy zaproszono też Jaworski Ośrodek Kultury oraz Muzeum Regionalne w Jaworze.

– Pamiętacie Turniej Miast Jawor-Wieluń? Pamiętacie te emocje? Pracujemy, żeby tworzyć nowe! – zapewnia Tomczyk.

Poszukiwane osoby pamiętające turniej z 1985 roku

Fundacja poszukuje obecnie osób, które uczestniczyły w turnieju z 1985 roku lub mają związane z nim wspomnienia. Chodzi o zebranie informacji przydatnych przy reaktywacji turnieju w 2025 roku.

O kontakt z fundacją proszone są osoby, które brały udział w przygotowaniach, organizacji turnieju lub w konkurencjach turniejowych (m.in. wózki widłowe, konkurs spawaczy, konkurs kowali, konkurs blacharzy, potyczki rodzinne, taniec, akrobatyka, gimnastyka, orkiestry dęte, warcaby).

Z fundacją Made in Wieluń można kontaktować się pod numerem telefonu 781 080 963 oraz adresem e-mail kontakt@madeinwielun.pl.

Jeśli jeszcze nie wiedzieliście arcyciekawego filmu Telewizji Jawor, nagranego z okazji turnieju miast, możecie go obejrzeć tutaj – Jak wyglądał Wieluń w latach 80.? Zobaczcie film sprzed 40 lat [FILM].

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
10 miesięcy temu

Bez kitu, zadzwońcie do Sznuka, może się zgodzić.

Henryk Markoni
10 miesięcy temu

Jak był turniej miast w telwizorni to siedzieliśmy cały dzień przed szklanym ekranem.

Henryk Markoni
10 miesięcy temu

Ciekawe, czy Tadeusz Sznuk aię da namówić, jak kiedyś.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx