R e k l a m a

Trwają zapisy na rajd rowerowy do wiatraka w Kocilewie i dworu w Ożarowie

R e k l a m a

Ruszyły zapisy na IX Muzealny Rajd Rowerowy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2023. Tym razem organizatorzy przygotowali trasę do wiatraka w Kocilewie oraz Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

Rajd wystartuje w sobotę, 9 września 2023 roku, o godz. 10:00 sprzed Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Około godz. 11:30 planowany jest dojazd do wiatraka w Kocilewie. Tam na uczestników czekać będzie podsumowanie projektu realizowanego przez Nadleśnictwo Wieluń oraz Muzeum Ziemi Wieluńskiej „Od drewna z lasu do rzeźby wielkogabarytowej”, otwarcie rzeźby plenerowej „Rodzina młynarska” oraz zwiedzanie wiatraka.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Następnie rowerzyści przejadą do dworu w Ożarowie. Na miejscu organizator zapewni poczęstunek dla każdego ubezpieczonego uczestnika rajdu, zimne napoje oraz pieczywo. Ponadto dla chętnych będzie możliwość zwiedzenia Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Około godz. 14:30 zaplanowano powrót z Ożarowa do Wielunia.

Całkowita długość trasy to około 30 km (w obie strony). Większość trasy uczestnicy pokonają drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu (ok. 60 proc. trasy), resztę – drogami szutrowymi.

Aby wziąć udział w rajdzie, trzeba się wcześniej zapisać. Zapisy są prowadzone do 7 września 2023 r. do godz. 16:00. W celu zapisania się na rajd należy skontaktować się z pracownikami muzeum osobiście, telefonicznie (43 843 43 34) lub mailowo (mzw@poczta.onet.pl), podając imię i nazwisko, nr telefonu oraz PESEL – niezbędny w celu dokonania ubezpieczenia na czas rajdu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx