R e k l a m a

Kierowca mercedesa jechał 209 km/h. Dostał od wieluńskich policjantów mandat 5000 zł

R e k l a m a

Policjanci z wieluńskiej „drogówki” przerwali niebezpieczną jazdę kierowcy osobowego mercedesa. 67-latek jechał po drodze ekspresowej z prędkością 209 km/h. Mężczyzna był już karany za przekroczenie prędkości, dlatego za swoje zachowanie na drodze w warunkach recydywy otrzymał 5000 złotych mandatu i 15 punków karnych.

3 września 2023 roku policjanci z wieluńskiego ruchu drogowego na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Niwiska zauważyli mercedesa, którego kierowca jechał zdecydowanie szybciej, niż zezwalają na to przepisy. Pomiar prędkości wykazał, że auto poruszało się z prędkością 209 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 89km/h. Mercedesem kierował 67-letni mieszkaniec powiatu łowickiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jak się okazało, kierowca po wejściu w życie nowego taryfikatora był już karany za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dlatego też policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nałożyli na kierowcę mandat w ramach recydywy, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia – w tym wypadku 5000 złotych. Kierujący za popełnione wykroczenie drogowe otrzymał też 15 punktów karnych – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Wprowadzona 17 września 2022 roku „recydywa” dotyczy między innymi poważnego przekroczenia prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu, czy też złamania zakazu wyprzedzania. Popełnienie tych wykroczeń dwukrotnie w przeciągu dwóch lat skutkuje podwójną kwotą mandatu. Obecny taryfikator zakłada, że podwójne karanie dotyczy na przykład przekroczenia prędkości o:

  • 31-40 km/h – pierwszy raz: 800 złotych; recydywa: 1600 złotych,
  • 41-50 km/h – pierwszy raz: 1000 złotych; recydywa: 2000 złotych,
  • 51-60 km/h – pierwszy raz: 1500 złotych; recydywa: 3000 złotych,
  • 61-70 km/h – pierwszy raz: 2000 złotych; recydywa: 4000 złotych,
  • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 złotych; recydywa: 5000 złotych.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
8 miesięcy temu

A na zdjęciu Panowie Kapitanowie nie mają zapiętych pasów. Poza tym policja drogowa nie sadza nikogo na tylnej kanapie, chyba, że chce komuś zawieźć pizze do pociągu.

Henryk Markoni
8 miesięcy temu

Jak oni go dogonili swoją Skodą, to nie wiem. To znaczy wiem, włączyli bomby i modlili się, żeby się zatrzymał. Koleś miał konkretnie wywalone i postanowił się pośmiać. Pewnie jakiś wieluński dygnitarz.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx