R e k l a m a

Kurs kwalifikacyjny z zarządzania oświatą – online czy stacjonarnie? Kto powinien się na niego zapisać?

R e k l a m a

Prowadzenie placówki oświatowej to nie lada wyzwanie. Kadra dyrektorska musi być w stanie w efektywny sposób zarządzać zasobami ludzkimi czy znać się na polityce oświatowej. Te i wiele innych zagadnień porusza program kursu kwalifikacyjnego z zakresu zarządzania oświatą. Lepiej ukończyć go online czy może stacjonarnie? Komu go polecamy i jak wygląda w praktyce? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Kurs zarządzania oświatą – kto może i powinien wziąć w nim udział?

Kurs zarządzania oświatą jest przeznaczony dla osób, które zdobyły już wykształcenie wyższe. Mogą być to ukończone studia I lub II stopnia. W wyjątkowych sytuacjach placówka może zgodzić się na przystąpienie do szkolenia osób bez wspomnianego wykształcenia wyższego, jednak należy mieć na uwadze, że każdy tego typu przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Kurs z zakresu zarządzania oświatą jest najlepszym sposobem na zdobycie kwalifikacji przez pedagogów i nauczycieli, którzy wiążą swoją zawodową przyszłość ze stanowiskiem kierowniczym lub dyrektorskim w wybranej placówce oświatowej. Podczas kursu z zarządzania oświatą uczestnicy nie tylko zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi czy polityki oświatowej, ale także uzyskasz odpowiednie kwalifikacje potwierdzone dokumentacją zgodną z rozporządzeniem MEN.

Jaki wybrać kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą – online czy stacjonarny?

Decydując się na zwiększenie swoich kompetencji, warto zastanowić się nad formą kursu kwalifikacyjnego z zakresu zarządzania oświatą. Możesz wybrać szkolenie online lub stacjonarne. Które z nich sprawdzi się najlepiej? Zacznijmy od drugiego z nich, czyli odbywającego się w wyznaczonym miejscu. Wiele osób ceni bezpośredni kontakt z prowadzącymi i pozostałymi uczestnikami ze względu na możliwość dzielenia się doświadczeniami. Choć jest to sporą zaletą, to warto pamiętać, że forma stacjonarna ma też całkiem sporo wad. To m.in. wysoka cena szkolenia, na którą składają się np. wydrukowane materiały czy wynajem sali. To również dodatkowe koszty związane z dojazdem i noclegiem oraz konieczność dopasowywania się do odgórnie narzuconego harmonogramu.

Inaczej wygląda to w sytuacji, gdy zdecydujesz się na kurs obejmujący zarządzanie oświatą online. W przypadku szkolenia prowadzonego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wiele wymienionych powyżej kwestii przestaje być problemem. Nie musisz poświęcać czasu na dojazd, opłacać hotelu w innym mieście czy płacić za ksero. Nie musisz również rozpoczynać i kończyć kursu o określonych godzinach. Zamiast tego masz pełną elastyczność i dowolność co do godzin i miejsca zdobywania kwalifikacji. Możesz robić to w dogodnym dla siebie czasie, korzystając z intuicyjnej platformy e-learningowej. Wyjątkiem są praktyki, które zgodnie z prawem odbywają się w tradycyjnej formie. Podobnie jest w przypadku egzaminu końcowego, który nie jest przeprowadzany przez internet, a osobiście pod adresem podanym przez kursanta. 

Kurs kwalifikacyjny z zarządzania oświatą online – najważniejsze informacje

Kurs kwalifikacyjny z zarządzania oświatą online obejmuje 160 godzin teorii i aż 50 godzin praktyk oraz jest prowadzony zgodnie z wymogami Ministra Edukacji Narodowej. Szkolenie, które realizujesz we własnym tempie, obejmuje takie zagadnienia, jak budowanie zespołu, zarządzanie zmianą, strategia rozwoju szkoły, współpraca z instytucjami edukacyjnymi, procedura rekrutacji i selekcji pracowników czy zarządzanie zasobami ludzkimi w sytuacjach kryzysowych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx