R e k l a m a

Młodzieżowe drużyny pożarnicze na start! Ruszył nabór wniosków o dofinansowania

R e k l a m a

Właśnie ruszył nabór wniosków w trzecim konkursie na wsparcie dla strażaków-ochotników w województwie łódzkim. Tym razem o dofinansowanie będą mogły ubiegać się młodzieżowe drużyny pożarnicze. Na ten cel w budżecie województwa przeznaczono okrągły milion złotych.

Pomoc dla młodzieżowych drużyn to nowość w ofercie samorządu województwa.
– Stworzyliśmy ten program, bo dzieci i młodzież to przyszłość naszych jednostek i również potrzebują pieniędzy na rozwój m.in. poprzez udział w zawodach czy obozach – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Każda jednostka może otrzymać do 5 tysięcy złotych, które będzie mogła przeznaczyć m.in. na szkolenia z zakresu zapobiegania pożarom, udział w zawodach oraz obozach sportowych i sportowo-pożarniczych, organizację wycieczek, a także na takie działania, jak prowadzenie kącika pamięci czy uczestnictwo w uroczystościach strażackich.

Do konkursu mogą się zgłosić wszystkie MDP działające w województwie. Premiowane będą te, które liczą co najmniej 9 członków, działają minimum rok kalendarzowy i co najmniej raz w latach 2022-2023 wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „Najlepsi z Najlepszych” na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna, organizowanym przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Na wnioski organizatorzy czekają do 10 października.

Milion złotych na rozwój MDP to trzecia forma wsparcia, jakie samorząd województwa przekazuje w tym roku strażakom ochotnikom. Wiosną ogłoszono konkurs na dotacje na doposażenie jednostek, a niedawno rozstrzygnięto drugi konkurs – na remont i modernizację strażnic. Łącznie w 2023 roku z budżetu województwa strażacy ochotnicy otrzymają 5,5 mln zł dofinansowania na swoje potrzeby.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx