R e k l a m a

Ponad 60 rowerzystów pojechało do Ożarowa w ramach muzealnego rajdu

R e k l a m a

Ponad 60 uczestników pojechało rowerami do Kocilewa i Ożarowa – a to wszystko w ramach rajdu, organizowanego przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa.

– Upał ogromny, a my mamy bardzo dobre humory i chęci, żeby przejechać niewiele kilometrów, bo tylko do Ożarowa, ale z ciekawymi miejscami, opowieściami i wydarzeniami, które będą po drodze – mówił przed wyjazdem rowerzystów Jan Książek, dyrektor MZW.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Uczestnicy rajdu najpierw zajechali bocznymi drogami, głównie szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej, przed wiatrak w Kocilewie. Tam wspólnie z Nadleśnictwem Wieluń podsumowano projekt „Od drewna z lasu do rzeźby wielkogabarytowej”. Była to prezentacja rodziny młynarskiej powstałej podczas pleneru rzeźbiarskiego.

Punktem docelowym tegorocznej wyprawy na dwóch kółkach było Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, gdzie można było się posilić, zwiedzić dwór i zregenerować siły przed drogą powrotną. W rajdzie udział wzięło ponad 60 uczestników.

Warto dodać, że wrześniowy rajd rowerowy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa jest organizowany przez wieluńskie muzeum rokrocznie. W 2022 roku cykliści pojechali do ośrodka „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim, a w 2021 – do Mierzyc.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx