R e k l a m a

Mieszkanka Wielunia uwierzyła oszustom i straciła oszczędności swojego życia

R e k l a m a

Przestępcy działający metodą „na policjanta” znów próbują oszukiwać starszych ludzi i ostatnio niestety im się to udało. 88-letnia mieszkanka Wielunia przekazała przestępcom oszczędności swojego życia.

W czwartek, 14 września 2023 roku, na telefon stacjonarny seniorki zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Podczas rozmowy poinformowała 88-latkę o rzekomym wypadku drogowym, który spowodowała jej córka, oraz o konieczności przekazania pieniędzy. Gotówka miała być wykorzystana na kaucję, aby móc zwolnić kobietę z aresztu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Seniorka, przekonana, że pomaga swojej córce, zebrała wszystkie swoje oszczędności i przekazała je mężczyźnie, który chwilę później pojawił się przed drzwiami jej mieszkania. Dopiero po fakcie i telefonie do córki 88-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. O całej sprawie poinformowała wieluńskich policjantów – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Mundurowi przypominają i apelują

  • Policja i funkcjonariusze CBŚP nigdy nie proszą mieszkańców o jakiekolwiek pieniądze. Jeżeli ktoś dzwoni podając się za mundurowego i chce uzyskać pieniądze, natychmiast po zakończonej rozmowie skontaktujmy się z najbliższą jednostką policji.
  • Jeżeli rozmówca podawał się za kogoś z rodziny, to po zakończonej rozmowie zadzwońmy do tej osoby na numer, który znamy. Utwierdzimy się w przekonaniu, czy nasz rozmówca był tym, za kogo się podawał.
  • Jeśli jest to niemożliwe, skontaktujmy się z naszymi najbliższymi lub osobami, którym ufamy. Opowiedzmy im o sytuacji. Niech pomogą nam potwierdzić, że to nie oszust jest w potrzebie, ale faktycznie ktoś z rodziny.
  • Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, skontaktujmy się z najbliższą jednostką policji. Funkcjonariusze pomogą w ustaleniu, czy rozmówca był tym, za kogo się podawał.

– Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych. Informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności – podkreśla asp. sztab. Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx