R e k l a m a

Potrącił 17-latka i odjechał. Policjanci go namierzyli, stanął na ławie oskarżonych

R e k l a m a

Policjanci ustalili sprawcę potrącenia rowerzysty, do którego doszło 4 maja 2023 roku w Osowej w gminie Galewice. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. 40-latek stanął na ławie oskarżonych i został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za popełnione wykroczenie.

4 maja 2023 roku 17-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, poruszający się rowerem w kierunku Wieruszowa, został zahaczony lusterkiem przez kierowcę samochodu osobowego. Na miejscu zdarzenia zostało białe lusterko od volkswagena passata B-7. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy 17-latkowi.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Poszkodowany cyklista trafił do szpitala na obserwację. Postępowanie wyjaśniające w sprawie tego zdarzenia prowadzili wieruszowscy stróże prawa, informowaliśmy o tym w naszym artykule: Ktoś potrącił 17-letniego rowerzystę i odjechał. Policjanci z Wieruszowa szukają świadków.

– Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń pracujący nad tą sprawą, którzy skrupulatnie i z zaangażowaniem zbierali informacje o pojeździe i kierującym uczestniczącym w tym zdarzeniu, dotarli do sprawcy tego zdarzenia. Okazało się, że w momencie kolizji kierującym osobowym passatem był 40-letni mieszkaniec Myśliborza. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów i decyzją sądu mężczyzna został skazany prawomocnym wyrokiem – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Jak informuje policja, kierowca passata za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany wysoką grzywną, a na jego konto zostało dopisane 12 punktów karnych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx