R e k l a m a

Wieluński Jarmark Franciszkański 2023. Zakonnicy znów otworzyli bramy klasztoru [FILM]

R e k l a m a

Ojcowie Franciszkanie znów zaprosili mieszkańców regionu do klasztornych ogrodów, gdzie zorganizowano tradycyjny Wieluński Jarmark Franciszkański. Nie zabrakło uczty zarówno dla ducha, jak i dla ciała.

Jarmark organizowany przez ojców Franciszkanów niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Wielunia i okolic. W klasztornych ogrodach nie mogło zabraknąć stoisk ze swojskim jadłem, a największym powodzeniem cieszyły się różnego rodzaju pierogi z klasztornej kuchni. Nie brakowało też innych lokalnych specjałów, takich jak ciasta czy miody, a uzupełnieniem całości były stoiska z rękodziełem. Łącznie organizatorzy przygotowali dla mieszkańców aż 25 stoisk.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W ramach wydarzenia przygotowano też występy artystyczne o tematyce katolickiej. Przed mieszkańcami Wielunia i okolic wystąpił zespół Pokorni, działający przy parafii w Dzietrzkowicach, a także duet GGDuo (Gabi i Wojciech Gąsior).

Inicjatywa została zorganizowana przez klasztor ojców Franciszkanów we współpracy z partnerami: Gminą Wieluń, Fundacją Made in Wieluń, Przedsiębiorstwem Komunalnym w Wieluniu, Stowarzyszeniem Łączy Nas Wieluń oraz Wieluńskim Domem Kultury.

Zobaczcie poniżej nasz krótki filmik z tegorocznego jarmarku. Akompaniuje zespół Pokorni z Dzietrzkowic.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx