R e k l a m a

Wieluńscy mundurowi wzięli udział w weekendowych piknikach w Mierzycach i w Rudzie

R e k l a m a

Wieluńscy mundurowi uczestniczyli w miniony weekend w piknikach w Mierzycach i Rudzie. Policjanci promowali wśród uczestników szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Podczas wydarzeń plenerowych zorganizowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzycach oraz przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rudzie policjanci z wieluńskiej komendy promowali szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Nie zabrakło oczywiście tematów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i trwającą od 16 do 22 września 2023 roku kampanią ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mundurowi udzielali porad i wskazówek dotyczących m.in. tego, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Udzielano dzieciom i ich opiekunom porad, jak unikać zagrożeń w codziennym życiu. Każdy z dorosłych uczestników pikniku mógł się dowiedzieć, w jaki sposób unikać zagrożeń związanych z oszustami działającymi metodami „na policjanta”, „pracownika banku”, czy „na blika”. Mundurowi edukowali również w zakresie przestępstw związanych z handlem ludźmi – opowiada asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Każdy zainteresowany mógł również dowiedzieć się, jak wstąpić w szeregi Policji i jak wygląda praca policjantów. Dużą atrakcją dla najmłodszych okazała się też możliwość zobaczenia z bliska radiowozu, policyjnych motocykli oraz zrobienia sobie na pamiątkę odbitek linii papilarnych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx