R e k l a m a

Wieluński ratusz rozdaje granty do 3 tys. złotych. Na co można pozyskać środki?

R e k l a m a

Urząd Miejski w Wieluniu zaprasza do udziału w programie mikrograntów w gminie Wieluń. W zależności od organizowanej inicjatywy można ubiegać się o granty w kwocie 3 tys. lub 1 tys. złotych.

W ramach lokalnego programu mikrograntów Mikrogranty w Gminie Wieluń 2023, grupy nieformalne i organizacje pozarządowe mogą starać się o środki na wsparcie inicjatyw na rzecz gminy Wieluń i jej mieszkańców w wysokości do 3 tys. złotych. Wszystkie projekty muszą być spójne z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Wieluń na rok 2023.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Środki, o które można się ubiegać, różnią się w zależności od inicjatywy, która ma zostać zrealizowana. W przypadku organizacji jednodniowego wydarzenia/imprezy/spotkania lub cyklicznych spotkań/zajęć itd. można ubiegać się o mikrogrant w wysokości 3 tys. złotych. Z kolei w przypadku organizacji wydarzeń/imprez/spotkań dla dzieci i młodzieży można ubiegać się o mikrogrant w wysokości 1 tys. złotych.

Jakie inicjatywy można podejmować?

Projekty powinny obejmować działania, inicjatywy, wydarzenia realizowane na terenie Gminy Wieluń. Typy wspieranych projektów powinny obejmować inicjatywy pobudzające aktywność społeczną mieszkańców gminy Wieluń i ich integrację w zakresie:

  • inicjatywy wspierające profilaktyczną działalność informacyjną i edukacyjną (m.in. upowszechnianie wiedzy o mechanizmach uzależnień) w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii,
  • wydarzenia realizowane na rzecz gminy Wieluń i jej mieszkańców z uwzględnieniem profilaktyki problemów związanych z używaniem alkoholu oraz profilaktyki innych uzależnień, a w szczególności tematyczne wydarzenia adresowane do osób uzależnionych oraz rodzin osób z problemem alkoholowym; organizację debat o narkomanii z udziałem nauczycieli i rodziców, poczęstunek itd.

Celem programu jest promowanie zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji oraz wspomaganie działalności instytucji, stowarzyszeń i osób fizycznych, służącej rozwiązywaniu problemów alkoholowych, narkomanii innych substancji psychoaktywnych oraz promocji zdrowia.

Wszystkie projekty muszą być spójne z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Wieluń na rok 2023.

Dla kogo konkurs?

O przyznanie mikrograntów w ramach programu mogą ubiegać się:

  • mieszkańcy gminy Wieluń działający w formule grup nieformalnych (minimum 3 osoby), którzy składać będą wnioski o realizację inicjatyw lokalnych za pośrednictwem lokalnych organizacji pozarządowych / należy wybrać Lidera, który będzie reprezentować grupę, który będzie uprawniony do podpisywania dokumentów itd.,
  • organizacje pozarządowe lub podmioty wskazane w art. 3 ust. 3 ustawy z dn. 24.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Czas realizacji projektu musi zawierać się w terminie od 12.10.2023 r. do 08.12.2023 r.

Jak zdobyć grant?

Po zapoznaniu się z Regulaminem Konkursu wnioski na inicjatywę należy wypełnić wyłącznie na wzorze wniosku, który jest dostępny w pokoju 1 Urzędu Miejskiego w Wieluniu (ratusz).
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: od 8.09.2023 r. do 29.09.2023 r.
Przez cały czas trwania konkursu uczestnicy mogą liczyć na pomoc koordynatora programu – Elżbiety Wójcik (tel. 43 886 02 06 w godzinach 7:30 – 15:30).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx