R e k l a m a

Wieluński Festiwal Aktywności Społecznej już 23 września 2023. Zobaczcie, co jest w planie

R e k l a m a

Liczne atrakcje przygotowywane przez stowarzyszenia, fundacje i grup nieformalne z powiatu wieluńskiego, stoiska instytucji sektora publicznego, dmuchańce, koncerty, potańcówka z DJ-em – to wszystko czeka w najbliższą sobotę (23 września 2023) na uczestników Wieluńskiego Festiwalu Aktywności Społecznej. Takiej imprezy jeszcze w Wieluniu nie było!

Niezwykle atrakcyjne zapowiada się Wieluński Festiwal Aktywności Społecznej, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (23 września) na terenach otwartych Zespołu Szkół nr 1. To premierowa edycja wydarzenia, organizowanego z inicjatywy Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Wieluniu. Impreza rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do wieczora.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Ok. 25 organizacji pozarządowych z powiatu wieluńskiego przygotuje dla uczestników pikniku rozmaite atrakcje, związane z charakterem ich działalności. Swoje stoiska będą mieć również instytucje sektora publicznego, ale na tym nie koniec. Będą też m.in. koncerty lokalnych grup muzycznych. Wstęp jest wolny.

Na uczestników imprezy będą czekać między innymi stoiska rekonstrukcji historycznej, animacje, warsztaty i zabawy dla dzieci, smakołyki od kół gospodyń i nie tylko w strefie gastronomicznej, prezentacje sprzętu strażackiego, w tym zabytkowego pojazdu z 1957 r. aktywności ruchowe, porady zdrowotne i badania, strefa rowerowa, sadzonki drzew od Nadleśnictwa Wieluń, dmuchańce.

Na koncertowej scenie zaprezentują się Czarnożylska Orkiestra Dęta, Zespół Śpiewaczy Czeremcha, No Remorse, Spontan, Lejdissimo, a na finał imprezy odbędzie się potańcówka przy muzyce granej przez DJ-a Vertusa.

– Wieluński Festiwal Aktywności Społecznej to impreza, która będzie silna przede wszystkim siłą organizacji pozarządowych. Zgłoszenia od ok. 25 stowarzyszeń, fundacji i grup nieformalnych na  wydarzenie organizowane po raz pierwszy daje duże powody do zadowolenia – mówi Zbigniew Rybczyński, przewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Wieluniu.

– Prezentacje i aktywności przygotowywane przez NGO-sy w połączeniu z dodatkowymi atrakcjami jak koncerty czy dmuchańce gwarantują udane sobotnie popołudnie, niezależnie od wieku uczestnika. Serdecznie zapraszamy – dodaje Rybczyński.

PRDPP organizuje wydarzenie wspólnie z Zespołem Szkół nr 1 i Fundacją Młodzi Propagują Sztukę. Nieodpłatnego wsparcia udziela Wieluński Dom Kultury i Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu.

Wieluński Festiwal Aktywności Społecznej został dofinansowany w ramach Programu Mikrogranty w Łódzkiem, uzyskując jedną z najwyższych ocen spośród projektów zgłoszonych z całego województwa. Program grantowy realizuje Centrum Opus w Łodzi, ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx