R e k l a m a

Trwa przebudowa drogi z Wielunia do Krzeczowa. Na jakim etapie są prace i kiedy koniec?

R e k l a m a

Prawie 11 kilometrów nowoczesnej drogi z jezdnią poszerzoną do 7 metrów, chodnikami, przejściami dla pieszych, oświetleniem oraz rondem w Wierzchlesie – tak już w przyszłym roku będzie wyglądał rozbudowany odcinek drogi wojewódzkiej między Rudą i Krzeczowem.

Rozbudowa DW 486 to jedna z ważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych w województwie łódzkim. Trasa łączy Wieluń z Działoszynem i na odcinku Ruda – Krzeczów była już w bardzo złym stanie. Wkrótce to się zmieni, bo roboty drogowe są zaawansowane i widać pierwsze efekty. M.in. pomiędzy Rudą a Wierzchlasem jest już nowa, szersza jezdnia (górne zdjęcie), a pomiędzy Kraszkowicami a Krzeczowem powstaje nowy most (dolne zdjęcie).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Zakres inwestycji jest bardzo szeroki i zakłada przebudowę 12 skrzyżowań, budowę nowego ronda, 18 zatok autobusowych i chodnika.

– Rozbudowa drogi nr 486 na odcinku Ruda-Krzeczów to kompleksowa i bardzo ważna dla nas inwestycja. Dlaczego tak ważna? Bo inwestujemy w bezpieczeństwo mieszkańców Łódzkiego – podkreśla Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Projekt zakłada również budowę i przebudowę systemu odwodnienia, powstaną nowe zjazdy do posesji i kanał technologiczny. Na odcinkach, gdzie DW 486 przebiega przez teren zabudowany, położona zostanie tzw. cicha nawierzchnia, która ograniczy hałas. Wartość inwestycji to blisko 57 mln zł.

Prace budowlane rozpoczęły się w lutym 2023. Zakończenie planowane jest na 31 października przyszłego roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca
6 miesięcy temu

W Wieluniu to by się przydała obwodnica od Częstochowy bo przejechać rano Wieluń to dramat zwłaszcza przy szkole przejście że swiatlami jest przy skrzyżowaniu ale jakiś baran musiał przed szkołą zrobić drugie i to właśnie powoduje poranne korki

Sadi
6 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Kierowca

Akurat gdyby nie ronda to byś czekał dwa razy tyle wystarczy 5 min wcześniej wyjechac

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx