R e k l a m a

Piesza śmiertelnie potrącona podczas przechodzenia po pasach. Tragiczny wypadek w Sieradzu

R e k l a m a

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w Sieradzu na ulicy Sienkiewicza (główna trasa prowadząca od sieradzkiego ronda w kierunku Zduńskiej Woli). Kobieta kierująca renault potrąciła tam przechodzącą przez oznakowane przejście 42-latkę. Niestety piesza zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

Do potrącenia doszło 26 września 2023 roku około godziny 5:30 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Sienkiewicza w Sieradzu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, jadąca od strony Zduńskiej Woli 46-latka, kierująca osobowym renault, na prostym odcinku drogi potrąciła przechodząca przez oznakowane przejście 42-letnią kobietę.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Wezwane na miejsce służby ratunkowe udzieliły pomocy poszkodowanej. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Niestety po kilku godzinach zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Pracujący na miejscu policjanci z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny, zebrali ślady związane ze zdarzeniem oraz przesłuchali świadków. Badanie stanu trzeźwości kierującej samochodem wskazało, że była trzeźwa. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśni prowadzone śledztwo – informuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej policji.

Mundurowi przypominają, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. – Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożną jazdę szczególnie w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze – przypomina Kulawiecka.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Taliban
7 miesięcy temu

Piesi uważają się za cięższych od samochodu bo mają prawo a prawda jest inna na dodatek a pierwszeństwo ma wchodzący na przejście po postawieniu nogi na nim po uprzednim rozejrzeniu się czy może bezpiecznie przejść

Henryk Markoni
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Taliban

Natomiast kierujący pojazdem ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub na nie wchodzącemu. Pod pojęciem „ustąpienie pierwszeństwa” rozumie się powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku. Kierowca zbliżając się do przejścia musi zachować szczególną ostrożność, obserwować nie tylko przejście ale i jego okolice oraz zmniejszyć prędkość tak, by stworzyć możliwość bezpiecznego przejścia przez jezdnię dla pieszych (art. 26 ust. 1 ustawy).

Henryk Markoni
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Taliban

Wersja od: 1 września 2023 r. do: 30 września 2023 r.
Art. 26.  [Obowiązki kierującego pojazdem wobec pieszych]
1.  Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście, z zastrzeżeniem ust. 1a.

Czarny
7 miesięcy temu

Apelujcie do pieszych, żeby się rozejrzeli przed wejściem dla pieszych bo to pewnie kolejna ofiara „bo ja miałam pierwszeństwo”. Wodę z mózgów ludziom zrobili tymi przepisami.

Biały
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Czarny

Czarny ma rację kto normalny włazi na pasy jak widzisz rozpędzone 1,5 tony żelaza

Henryk Markoni
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Biały

Ja

Henryk Markoni
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Biały

Od tego ssa te ‘nowe;’przepisy, żźeby debile w 1,5-tonowych puszkachz sardynką w środku zwalniali. Taki niebieski prostokącik z ludzikiem widać z daleka.

Gość
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Debil to ktoś kto bez upewnienia się że nic mu nie grozi wchodzi na przejście da pieszych.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
9
0
Podziel się swoją opiniąx