R e k l a m a

Przedszkolaki odwiedziły wieluńskich stróżów prawa. Ci opowiedzieli im o swojej służbie

R e k l a m a

Komendę Powiatową Policji w Wieluniu odwiedziły wczoraj (28 października 2023) przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 4 w Wieluniu. Policjanci opowiadali maluchom o swojej codziennej służbie.

– Dzieci przede wszystkim z przedszkoli dość często odwiedzają naszą jednostkę, a policjanci zawsze z wielką przyjemnością opowiadają im o swojej pracy. Podczas takich wizyt policjanci chcą jak najbardziej przybliżyć dzieciom pracę w Policji. Dla najmłodszych jedną z największych atrakcji jest możliwość przymierzenia munduru – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Goście mogli zobaczyć, jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami. Mundurowi przeprowadzili też krótką prelekcję na tematy związane z bezpieczeństwem w domu, przedszkolu i na podwórku. Policjanci podzielili się z najmłodszymi wiedzą m.in. z zakresu ruchu drogowego, uczyli też dzieci, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika.

– W związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków mundurowi przypomnieli, jak ważne dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jest korzystanie z odblasków, zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym. Mundurowi wskazywali dzieciom, że kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, sprawią, że pieszy będzie lepiej widoczny dla kierujących – dodaje Katarzyna Grela.

Stróże prawa przypominają, że prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł pojazdu i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu). Widząc z daleka święcący punkt, kierowca ma więcej czasu na odpowiednią reakcję. Zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie pieszego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mama
9 miesięcy temu

To przedszkolaki z PP2, nie PP4.

Henryk Markoni
9 miesięcy temu

Fajne dzieci. Żeby tylko na wielowielunian nie wyrosły.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx