R e k l a m a

Będą agregaty prądotwórcze dla strażaków. PSP w woj. łódzkim dostanie ich 31

R e k l a m a

Państwowa Straż Pożarna w województwie łódzkim dostanie 31 nowych agregatów prądotwórczych. Generatory wspierają PSP w niesieniu pomocy tam, gdzie brakuje prądu. – Chcemy, aby strażacy mieli komfortowe warunki pracy i mogli wypełniać swoją służbę efektywnie. Doposażenie w nowy sprzęt realnie zwiększy bezpieczeństwo oraz możliwości ochrony zdrowia i życia mieszkańców – czytamy w komunikacie przesłanym przez Łódzki Urząd Wojewódzki.

Strażacy na co dzień mierzą się z pożarami, klęskami żywiołowymi czy groźnymi wypadkami drogowymi. Prowadzą działania ratownicze, ale także udzielają pomocy innym służbom. By mogli wypełniać swoje obowiązki efektywnie i komfortowo, premier podjął decyzję o przekazaniu PSP generatorów prądu, które są niezbędne w miejscach, gdzie brakuje elektryczności. 

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W ramach doposażenia Państwowa Straż Pożarna w województwie łódzkim otrzyma 31 sztuk agregatów prądotwórczych.

– Zaangażowanie w pracę naszych służb to jeden z kluczowych elementów, które zapewniają nam bezpieczeństwo i pomoc w razie wypadków. Drugim ważnym elementem jest doposażenie i inwestycje w służby. Rząd wprowadził Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025. PSP otrzyma 1,9 mld zł na inwestycje i modernizacje – głosi komunikat prasowy w tej sprawie.

Rząd zachęca też doświadczonych strażaków do pozostania w służbie. Wdrożono nowe świadczenie, które przysługuje po 15 latach służby. To dodatkowe wynagrodzenie, które jest formą podziękowania i wdzięczności za służbę funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej czy właśnie Państwowej Straży Pożarnej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
6 miesięcy temu

Strażacy są zawsze pierwsi na miejsdcu, nawet zanim karetka przyjedzie. Na końcu przyjeżdżaja ci w granatowych myckach i się szcerzą do kamer, kiedy najgorsza robota już została wykonana. Mnie strażak wyjął ze studni, jak byłem trochę mniejszy. Życia nie narażał, ale poprawnie rozpoznał wołanie chłopca o pomoc.

Henryk Markoni
6 miesięcy temu

Gdyby się ktoś zastanawiał po co agregat w straży, to spieszę z odpowiedzią. Głównie do zasilenia lamp, w sensie oświetlenia. Szczęki do rozcinania karoserii też potrzebują zasilania. Bardzo głośny, ale przydatny sprzęt. Brawo.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx