R e k l a m a

Kolejna seniorka oszukana metodą „na policjanta”. Tym razem w Sieradzu

R e k l a m a

Oszuści wykorzystują różne metody, aby wyłudzić pieniądze od starszych osób. W ostatnim czasie fałszywy „policjant” oszukał starszą mieszkankę Sieradza. Policja apeluje o czujność, rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.

Systematyczne apele w mediach sprawiły, że świadomość społeczeństwa co do metod działania oszustów jest coraz większa. Coraz częściej seniorzy orientują się, że ich rozmówca nie jest tym, za kogo się podaje. Nadal jednak zdarzają się sytuacje, gdy osoby starsze tracą czujność i dają się zwieść oszustom.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W środę, 4 października 2023 roku, w godzinach popołudniowych 80-letnia mieszkanka Sieradza odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Rozmówca twierdził, że jej syn spowodował wypadek, potrącił na pasach młodą kobietę i został zatrzymany. Jak dodał, aby uniknąć aresztu trzeba zapłacić adwokatowi dużą sumę pieniędzy.

– Rozmówca powiedział, że przyjdzie do niej policjant, któremu kobieta ma przekazać pieniądze. Seniorka wierząc, że pomaga swojej najbliższej osobie, przekazała gotówkę fałszywemu policjantowi. Kiedy wieczorem odwiedzili ją członkowie rodziny zorientowała się, że została oszukana – informuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej policji.

– Oszuści wykorzystują empatię i dobroduszność starszych osób oraz ich chęć pomocy swoim najbliższym. Przedstawiając nieprawdziwe historie, podszywając się pod członków rodziny, a nawet policjanta czy prokuratora, nakłaniają seniorów do przekazania pieniędzy, które niekiedy stanowią oszczędności ich całego życia – dodaje Kulawiecka.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Banan pospolity
8 miesięcy temu

Lubię to kasa ma się zgadza.

Henryk Markoni
8 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Banan pospolity

A z hinduskiego na nasze?

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx